pátek 8. listopadu 2013

zdroj obrázku: http://www.deviantart.com/art/believe-42798507

Věřím. Věříš? Skutečně? Když se tě někdo zeptá na tuhle zdánlivě matoucí otázku, nemusí to hned znamenat jediné. Mě kdyby se někdo zeptal, jednoznačně bych řekla, že ano. Jsem věřící člověk. Nejsem katolička, budhistka, hinduistka ani dalším náboženstvím nepodléhám, ale věřím. V mnoho věcí ...

Věřím na to, že existuje: 
duchové --> možná zním fádně, komicky. Ale ve skrytu sebe sama vím, že duchové jsou. Třebas jsem se s žádným nepotkala, nezažila jsem nic, co by mě v to přesvědčilo. Není to jen tím, že jsem viděla filmy, které by mě přesvědčily. Ale mám své důvody, mé vnitřní já v to věří a nikdo mi to nevymluví. Možná už jsem měla párkrát pocit, že mě někdo pozoruje, někdo na mě dává pozor, nebo naopak, mnou prošel nějaký duch, když jsem se otřásla zimou... také ale věřím v to, že když někdo v nějakém domě zemře a někdo nový ho odkoupí, duch bývalého majitele domu je pořád s ním.!!!

nadpřirozeno ---> těžko vysvětlit, určitě nejsem typ člověka, který by věřil v čarodějnice, upíry, vlkodlaky a podobná stvoření, ale věřím, že je mezi námi něco jiného, nadpřirozeného, co se nedá vysvětlit pouhým rozumem, něco, do čeho my ani nevidíme, popravdě o existenci netušíme, ale věřím, že něco takového se kolem nás vyskytuje každý den.!!!

posmrtný život --> v toto věřím už jen z toho důvodu, že mi někteří lidé, kteří už tu nejsou mezi námi, ale já sním neustále o tom, že se s nimi jednoho dne setkám někde na onom světě. A také věřím v to, že ti samí lidé jsou spolu právě někde mimo reálný svět, život, někde a dávají tam na mě pozor!!!

osud --> může to znít jako klišé, ale prostě věřím v to, že každý máme svůj osud, ale samozřejmě jsem i zastánce toho, že osud se může vychýlit a my jsme ti, kteří ho dokáží změnit, ať už našimi cíli, sny, touhami, anebo prostě tím, že se nám stane něco nehezkého, ale v osud budu věřit.

karma --> pro ty, co si nejsou jistí tímto heslem (karma je to, když uděláš něco zlého, a ono se ti to po čase vrátí), ano i v toto věřím. Proto mám pocit, byť sebesměšněji to může znít, že už jsem za života udělala nebo řekla pár věcí, kterých jsem litovala, ale také jsem měla pocit, že jsem si je odpykala, ať už jsem řekla někomu něco ošklivého a vzápětí jsem se kopla do palce, i taková může být karma, a já na ní věřím.!!!

Možná jsem snílek, možná jsem blázen a věřím na věci, u kterých vy jen mávnete rukou a řeknete jim, jaké jsou to bláhové nesmysly. Ale jsem jaká jsem a věřit budu. Ať už nevěřím v Boha, který by řídil zemi, je tu pár věcí, kterým věřit jen tak nepřestanu.6 komentářů

Moc povedený článek :) Já si myslím, že víra je důležitá. Každý na něco věří, ať už je to cokoliv. Pomáhá nám to tak trošku pochopit svět, když v něm "plaveme".
Já osobně věřím na osud a anděly strážné :) Jo a taky na Ježíška! ;)

REPLY

Supr článek a můžu na to říct ... joo, jsme dvě :D

co se týče té karmy, tak mám pocit, že po tom, co jsem udělala něco nehezky, tak se mi třeba nic stát nemuselo, ale trestá mě samotné svědomí, kdy mě doslova zžírá a říkám si, kurňa, proč jsem to udělala, kéž bych to tak mohla vrátit zpět a bylo by všechno jinak, i když to třeba byly vyloženě pakárny, a ti lidé už si to nepamatují nebo jim to je vlastně už jedno, tak mě to stále zžírá :(

REPLY

Taky věřím na duchy a na posmrtný život... Například loni mi zemřel kamarád a já na něj často myslím, když mě čeká něco důležitého, tak ho prosím, aby to nějak zařídil v můj prospěch:-)), nebo když jsem teď našla konečně zase TU lásku, v kterou jsem od dob Járy ani nedoufala...tak jsem mu děkovala, protože mi prostě přijde, že nade mnou drží ochrannou ruku..

REPLY

V duchy taky věřím, párkrát už jsem zažila ten divný pocit, kdy člověk ví, že není sám i když ve skutečnosti vlastně sám je.. a neznamená to, že tady kolem nás proplouvají průhlední duchové, prostě věřím tomu, že když někdo umře, zůstane tady po něm určitý druh energie - jeho duchovno..
A v karmu 100% věřím, protože to jsem zažila už 1000x.. a je to hodně dobře, že na světě něco takového je.. Jsou to ty Boží mlýny :)

REPLY

Heleď, něco pro Tebe!! Ve slevě 239 Kč :)

http://www.krasnazed.cz/detail-eiffelova-vez-169.html

REPLY

to já když vidím Eiffelovku, tak si hned vzpomenu na tebe :D

tady sleva - ta Eiffelovka je v kategorii A za 239 ;)
http://www.berslevu.cz/akce/6715-dekoracni-samolepky-na-zed?utm_source=ideamailing_newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=ideamailing_newsletter_external&utm_content=external&a_aid=ideal&a_cid=cd162870&tags=zbozi-dum-a-zahrada|

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates