středa 22. ledna 2014


zdroj obrázku: http://www.budejckadrbna.cz/drbna/drbna-radilka/damska-jizda-s-predpremierou-neznych-vln.html


V první řadě chci říci, že mě mrzí kritika, která je tomuto filmu vytýkána. Ale k tomu se dostanu později. Minulý týden jsem s mojí G. navštívila kino. Poslední dobou mám pocit, že jsme kinomaniačky. Byly jsme na Křídlech Vánoc, Něžných vlnách, a v hodně blízké budoucnosti nás čeká Vejška a divadelní záznam Čtyři dohody. Nemůužu se dočkat. Ale zpět k aktuálnímu článku a filmu NĚŽNÉ VLNY, který jsem viděla jako zatím doposud poslední kino film.:) Z biáku jsem odcházela doslova nadšená, ani to pochmurné a deštivé počasí mi cestu domů nezkazilo, naopak, po celou dobu jsem měla hřejivý pocit ze zhlédnutého filmu. Takhle podobně jsem se už dlouho po ničem podobném necítila.
O čem film je? 
Stručně, odehrává se to v době okupace Rusáků a později i za Sametové revoluce, ale jak upozorňuji, doba a historické záznamy z tohoto období jsou jen takovou kulisou, jen podtext toho, co je tam skutečně podstatné. A to je příběh o lásce kluka k nádherné zrzce, kterou pozná už na základce.
Hrozně se mi líbí, jak se herci postupně mění. Nejdříve je vidíme jako hodně malé, a postupem času ve filmu vyrostou a herci se změní. Tahle změna herců s růstem hlavních hrdinů mě vždycky hrozně nadchne, dívat se, jak se změní během chvilky. A ve filmu se odehrává jejich příběh, jejich kamarádství, které postupem času přerůstá v něco víc.... Kolem toho všeho jsou promítány i příběhy vedlejších postav, především rodiny hlavního hrdiny, která je poněkud komická, ale i to ve filmu udělá své.:)
Jak jsem řekla, kritika mě mrzí, protože ti tzv. "kritici" nesouhlasí především s tou dobou, ve které se to odehrává, kterou jsem zmiňovala výše. Je pravda, že českých filmů z této doby byla natočena spousta, ale podle mě to v tomto filmů není absolutně za mák důležité. Jak jsem napsala, hlavní je láska a příběh dvou lidí. A dobu bych brala jen jako kulisu, abychom si to mohli někam zařadit. Já osobně tu kritiku nepřijímám. Ale každý si musí udělat názor sám:) Já osobně už mám jasno.
Jsem totálně nadšená, jak jsem už dlouho nebyla. Všem mohu jen doporučit, nestrávíte v kině nudnou chvíli ani sekundu. Naopak musím přiznat, že tam jsou dost často vtipné momenty, byly i okamžiky, kdy se válelo smíchy celé kino. Takže i to mi potvrzuje, že je o co stát. :)

Doufám, že jsem snad někoho nalákala, a do biáku se vydáte, pokud nevíte, na co jít, doporučuji. Těším se na vaše osobní názory a doufám, že vás kritika nestáhne, ale budete si chtít udělat každý svůj vlastní názor.:)


4 komentářů

Přesně si to vystihla :) Celej ten film byl takovej milej, i když se tam někdy děly smutný věci. Dykouš byl taky super a hlavně to prostředí u vody bylo nádherný, tam by se bydlelo jedna báseň! :) Ta kritika mě taky štve, protože to má být jeden z nejlepších filmů roku 2014, a taky podle mě do tý škatulky patří :)

REPLY

já mám úplně miniaturní pokoj :D .. nazvala bych to spíš jako učící koutek než pokoj :D ale konečně ho nemám společný se ségrou :D

REPLY

Na té fotce má fakt nádherné vlasy :D
Já bohužel teď vůbec nemám čas chodit do kina ani se dívat na filmy :(

REPLY

chtěla jsem na něj jít, ale nakonec jsem si to rozmyslela. Z ukázek se mi hodně líbil, kritika ať si říká co chce. Nejvíc záleží na divácích :) Snad ještě příští měsíc bude hrát, zajdu si na něj. :) Je fajn, že jste filmoví maniaci, já pořád, je to fajn odreagování :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates