neděle 26. ledna 2014

Na netu, přesněji na stránkách FB Kiss delty jsem objevila pár rad a tipů, jak bychom se na plese neměli chovat a co bychom neměli dělat, nikdy!
Jelikož je plesová sezóna v plném proudu a já se také chystám na některé plesy, konkrétně už za týden na můj letošní první ples, rozhodla jsem se udělat článek, který se sem aktuálně skvěle hodí. Berte to s rezervou, ale malou inspiraci v tom někdo třeba najdete....:)
Některé body jsem opsala, jiné jsem si vymyslela já sama, za pomoci svých vzpomínek a toho, co mě kolikrát na plese vytočilo nebo překvapilo.

zdroj obrázku: http://www.sheknows.com/parenting/articles/827979/an-ecofriendly-prom

  • Nepař s učitelkami/učiteli - myslím, že málokdo se na svém plese udrží, a pár těch panáků si nedá. Jenže pak začneme trochu vyvádět, chovat se více neslušně, než je u nás zvykem. Pak na parketu uvidíme učitele, dáme se s nimi do řeči, začneme pařit, a třebas se nám to vymkne i kontrole, a trapas je na světě. Bacha na to, abyste neřekli nebo neudělali něco nevhodného, může se vám to vymstít nejen o hodině, ale i o maturitě. !!! Především si dávejte bacha, abyste na konci plesu nepozvraceli třebas právě češtináře, který vám to dá v květnu u maturity pekelně slíznout!
  • Nesundávej si boty - jsi v náladě a máš chuť to pořádně rozbalit, ale holky buď začnout bolet nohy z podpatků, nebo klukům je v botech vedro a tak si chtějí boty sundat. Nejen, že to může vypadat neslušně, ale také je všude špína a prach, a případně hrozí i střepy, můžeš se zranit, nebo naopak tě někdo poraní tím, že ti na bosou nohu šlápne botou. Neriskuj to, a raději si na maturák vem náhradní pohodlné boty, do kterých se pak přezuješ.
  • Vezmi si jen to, co ti padne - Znáš to, sleduješ holky, které čekají, až si půjdou pro šerpu, nebo se už vydali pomyslnou "uličkou slávy" po červeném koberci, a začnou si popotahovat, narovnávat a rovnat šaty, které se jim zařezávají, klouzají, podprsenky, které jim vylézají. Sama jsi to třeba zažila. Tobě to nepřijde, ale kolem tebe je spousta lidí, a zírají na tebe, nedělej to, vypadá to opravdu hrozně!!!
  • Dvojnice - ples je skvělou akcí, kde se každá z nás snažíme předvést nové šaty, vlasy, boty, kabelky. Jenže se dost často stane, že dvě a více dívek si na ples vezmou ty samé šaty, nedejbože i ve stejné barvě, což se stává dost často. Hold nákupy se někdy vyplatí a jindy ne. Pokud ti to nevadí, jsi za vodou, a můžeš si naplno užívat ples. Pokud jsi ale jedna z těch, které nesnáší toto faux-pas, nesnaž se druhou dívku pomlouvat, shazovat jí, a říkat, jak ti sluší víc a podobně, ostatní kolem tebe mohou mít úplně jiný názor. Nejlepší řešení je pochválit kolegyni šaty a jít dál. Sama jsem to zažila, není to nejlepší pocit, na tohle se musíš připravit, není to přece konec světa, ukaž, že jsi dáma a tohle tě nerozhodí. 
  • Neztřískej se - ať už jsi absolvent školy, maturant, nebo student té školy, která pořádá ples, nesnaž se opít do němoty. Za prvé, je to školní akce, budou tam rodiče, učitelé, ředitelé, a faux-pas ve stylu opíjení se, předvádění se a trsání jak pitomec ti může jen pohoršit. Za druhé, pokud jsi maturant, je to ještě horší a před maturitou ze sebe můžeš udělat vola, a učitelé si o tobě udělají nějaký nepěkný obrázek... neříkám, že si nemůžeš loknout, ale všeho s mírou. Přeci jen je to očekávaná společenská událost, na které se očekává určitá etika a chování. Buď za dámu, buď za pána. :) buď svůj a svá, ale ne vožralá/ej!!! Jednou si řekni, že si ten ples a večer užiješ bez ranní kocoviny.:) a uvidíš jaký to bude pocit, lepší, než pak chodit po školních chodbách s hanbou a hlavou skloněnou.
  • Neoblékej se jako coura - s prominutím, ale toto slovo musím použít. Dost často mě šokuje, jak se některé slečny obléknou na ples, ano na společenskou akci. Normální je mít šaty určité délky, silonky, boty. Ale ty výstřihy, délky sukní či šatů, a nedejbože menší velikosti oblečení, než by dotyčná měla mít, mě udivují snad na každém plese. Některé slečny snad nemají stud. Je každého věc, co si  s dovolením narve na tělo, ale někdy co je moc, to je příliš. Ony se doma v zrcadle nevidí? Rodiče jim neřeknou, tohle fakt ne? Nechápu to, něco jiného je extravagance, prosím, ale viditelná celá ramínka od podprsenky, skoro odhalený zadek, prsa bijící do očí... atd, nemluvě o tuně make upu, nehorázně výrazných tmavých očích, rtěnkách u malých dívek, které si na plese hrají na dospělé....
Jak jsem řekla, jsou to spíš úsměvné rady, některé je ale třeba vzít v potaz, a na ples se připravit řádně a spořádaně:) nejdeš přeci do baru, do hospody, ale na společenskou událost, což asi někteří z nás často opomenou. Co ty? Máš nějaké tipy a připomínky ohledně toho, co tě na plese dokáže fakt vytočit? Máš i špatné zkušenosti a vzpomínky na to, co jsi na plese zažil/a, nebo něco, čeho se máme vyvarovat ? Sem s tím:)3 komentářů

myslím, že bychom se měli zamyslet úplně nad vším, co jsi zde napsala, opravdu
nechápu třeba lidi, kteří chodí na plesy, jen aby se opili ve společenském oblečení :D nejdou se podívat na tombolu, na představení a půlnočko maturantů, kteří se tak snažili to secvičit...

REPLY

Chystám se na ples tanto týden. Asi bude první a zároveň poslední v tomhle roce, raději se vidím na horách. :) Každopádně šaty jsem vyřešila, jsem zastáncem názoru, že malé černé nic nepokazí, ale tentokrát jsem sáhla po jejich extravagantní variantě. Jistě, délkou do půli stehen, moje měřící znamínko vykukuje a symbolizuje, že jsou krátké až až, ale zadek mi z nich netrčí, výstřih je přiměřený a s vhodným výběrem spodního prádla problém nemám... Snad tedy nebudu ani za couru, ani za podivína. Nedá mi to se nezeptat: historka o pozvraceném učiteli má nějaký reálný základ? :D

REPLY

My jsme na maturiťáku pařili s učitelama - ti pařili většinou i víc jak my, bylo to super :D
Boty si vyzouvávám, když už je hodně pozdě a když se ke mně někdo přidá - a většinou se přidá hodně lidí, hold v dnešní době nejsme my, holky, zvyklé chodit na takových vysokých podpatcích ;)

No ale co fakt nesnáším je to, když na ples přijdou nádherně namalované, oblečené a načesané slečny, které strávily celý den šlechtěním, aby vypadaly co nejvíc k světu - a odchází ožralé hrůzy.. to nikdy nepochopím :D

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates