středa 1. ledna 2014


Zdroj obrázku: http://astrocafe.centrum.cz/clanky/2013/12/9/clanky/horoskop-rok-2014/

Dříve jsem byla jednou z těch, co měli hlavu plnou předsevzetí. Nejčastěji to bylo být lepším člověkem, zhubnout, udělat tyhle a tamty resty, které mi už dlouho stojí na stole...
Proč je to udělané tak, že jako předsevzetí si člověk dává ty úkoly, které nikdy nesplní? Už dopředu jsme většinou odepsáni k tomu, že to, co si předem stanovíme, je dané tak, že to skoro nikdy do dalšího Silvestra nemáme (nechceme?) šanci splnit.. ale proč je tomu tak? Nad tím si lámu hlavu znova a znova.
Už dlouho jsem si však nepředsevzala nic, do nového roku jsem vstupovala s myšlenkou plnou toho, jak by to mělo a jak chci, aby to vypadalo, nějaké plány jsem měla v hlavě a do všeho jsem vstupovala jasně a myslela na to spíš až nějak těsně před samotným splněním.
Ale už dávno nejsem tím, kdo by si předsevzal to a to a doufal, že letošní rok bude (naivně) jiný, a já si splním vše, co si tajně sepíšu nebo řeknu na Nový rok. Letos je to vše jiné, jsem daleko jinde, se vším, s myšlením, s tím, kdo jsem, ale také s tím, co mě čeká nejen celý rok, ale především momentálně začínající půl rok, do kterého jsem vstoupila dnes o půlnoci.
Už žádné předsevzetí, to už se u mě nebude nikdy konat. Ale mým terčem jsou jasné cíle, které jsou dané, kterým se nevyhnu (některým ani nechci), a které dokážu překonat a dojít jich úspěšně. Na konci si odškrtnu všechny položky jako splněné a šťastně oddechnu, tím mi spadne velký balvan z hrudi.
Moje cíle pro letošek 2014:

  • podat si přihlášky na VŠ, na magistra (na co nejvíce škol a oborů :D).
  • sepsat a konečně si částečně oddechnout nad sepsanou Bakalářskou prací, kterou budu držet svázanou ve svých rukou včas. 
  • úspěšně odstátnicovat a obhájit svou Bakalářskou práci.
  • úspěšně se dostat na magisterské studium (tady mám záložní plán, pokud to nevyjde, odcestovat do Anglie jako au-pair, na půl roku?, spíš na rok). 
  • konečně o prázdninách vyjet za hranice, nejlépe do Anglie, Holandska, Francie (Amériky) :D spolu s mojí frajerkou, jak jsme plánovaly už dříve, a odškrtnout si tak náš arest z podzimu.:))
  • opět si zařádit na našem 7. ročníku SÁZAVA festu opět s mojí frajerkou:, kde nesmíme chybět ani letos.:) to je jasné, ne?
No řekněte, nemám toho na rok Koně (2014) zrovna málo. Stanovila jsem si dost, hlavně těžkých, cílů. Ale především ne nemožných. A většině z nich se nemůžu a ani nechci vyhnout. Naopak, je to další životní výzva, která mě čeká, a já ji s radostí přijímám.:) 
Vám všem, kteří státnicujete, maturujete, nebo jen skládáte těžké zkoušky letost jako já přeji mnoho opravdu potřebných pevných nervůůů, hodně čokolady, kávy a energy drinků, hodně štěstí, úspěchů. Ale především zdraví a lásky pro všechny z nás, protože bez toho zdraví bychom se ze všeho, co nás čeká, akorát sesypali. Vám všem krásný, úspěšný a co nejlepší rok 2014 přeje Vaše


6 komentářů

Za hlavní mezníky roku 2014 považuju přijímačky na výšku a maturitu, v případě vysoké taky stěhování do jiného města, kde nikoho znát nebudu... Záložní plán máme stejný. Kdybych se nedostala, odjedu do zahraničí pracovat, zlepším jazyky a navrch si přiberu přípravy na architekturu, které jsem se před dvěma lety vzdala a teď toho lituju. Hodně štěstí :)

REPLY

Tak ten poslední odstaveček jsi napsala krásně a navíc js tam napsala vše, co jsi mohla a co ti můžu ze srdce popřát já :* budu ti nejvíc držet palečky, aby jsi bakalářku a státnice zvládla, ale o někoho jako jsi ty, rozhodně nemám strach - holka šikovná :))

REPLY

Jsem si jistá, že to všechno v letošním roce zvládneš ;) Když do toho jdeš s takovým nasazením a koukáš na to jako na výzvu, nevidím jedinou překážku, která by ti měla stát v cestě :-)

REPLY

Moc ti přeji, aby ti všechny cíle vyšly, hlavně ty studijní ;) A věřím, že si je budeš moci odškrtnout! ;)

REPLY

to je velice rozumné :D tohle to, jako vážně :)
opravdu ze srdce ti přeju, ať se ti všechny cíle splní, protože jak si psala, nejsou nemožné :) a protože si ve 3. ročníku vysoké, silně to napovídá, že jsi šikovná holka :)

právě mi probíhá první zkouškový v životě :) tak ti děkuji za přání

REPLY

Tak přeji hodně zdaru pře překonávání překážek a ať se ti všechno splní!:)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates