pátek 31. ledna 2014

Už delší dobu jsem se chystala shlédnout film TRAINSPOTTING, pro řadu z vás asi jeden z top filmů, ale já se musím přiznat, že teprve včerejšek je tím dnem, kdy jsem ho viděla poprvé.
Nejvíce mě nadchly soundtracky, které úžasně doplňují a dokreslují celý film, myslím si, že písničky nemohly být vybrané lépe. Dvě z nich jsem dokonce znala už před samotným promítnutím filmu:

Underworld - Born Slippy -> podle mého velmi známej a dost hranej song na diskotékách a dalších pařbách, vymívajících mozky, ale i pro mě velmi oblíbená hudba, která začne hrát až při samotném závěru, a dle mého tam padne víc než dokonale.Lou Reed - Perfect day -> další úžasnej, tentokrát úplně jinej žánr hudby, než byla předchozí. Má své kouzlo, známý z mnoha jiných filmů (jako Báječný den s Georgem Clooneym a dalších). 


Film je podle natočený podle knižní předlohy Irwina Welshe. Řekla bych, že v každém divákovi musí zanechat spoustu pocitů, emocí a nevyřčených otázek. Především je alespoň podle mého názoru dost poučný, a mě osobně utvrdil v tom, že drogy jsou svinstvo a nikdy, upřímně nikdy bych nechtěla spadnout do tohoto uzavřeného kruhu, plného shánění matroše pro chvilku blaha, následného absťáku, dalšího shánění drog, a tak pořád dokola, ze kterého většinou není cesty zpět, pokud člověk nemá kolem sebe skutečně přátele a lidi, kteří mu pomůžou. Když je na to člověk sám, nikdy se z toho nevyhrabe, především pokud má okolo jen ty, kteří ho neustále vtahují zpět ...
Moc ráda si čtu na csfd.cz zajímavosti ohledně filmů. Někdy se tam dočtu pozoruhodné a šokující věci, které by mě samotnou nikdy nenapadly. Ani tentokrát jsem neudělala výjimku a jsem ráda, že jsem se začetla, především něco pro ty, kdo film znáte, anebo se na něj chystáte:
Ze začátku filmu je scéna, kdy hlavní hrdina (Ewan McGregor) potřebuje, nutně, ale popravdě nutně na WC, vykonat velkou potřebu, a dojde někam do pajzlu, kde záchody vypadají hůř než ve vaší největší noční můře o toaletách, skutečná realita, jak se takové prostory chystali mě nemálo vyrazila dech -> "Ačkoli se to nezdá, fekálie na nejhorším skotském záchodě byly vlastně udělány z čokolády a dokonce příjemně voněly". Dost šok, co? Pro mě veliký. 

Jaké další vyjádření k filmu mě dost překvapilo je toto -> "Celý film byl natočen za sedm a půl týdne." To mě hodně překvapilo, protože vytvořit feťácká doupata, vymyslet to, a celé toto skvělé dílo zrealizovat mi přijde minimálně práce na půl roku, ne-li na dýl, fakt klobouk dolů.
Na ČSFD najdeš další desítku skvělých zajímavostí, které se mi tu nechtějí vypisovat, a nebo se mrkni na celý film, což je podle mě vůbec to nejlepší.

Viděl/a jsi film? Co na něj říkáš? Znáš ještě nějaký podobný film s tématikou drog? Sem s ním, ráda poznám i jiné podobné. Díky za tvé tipy a názory.

6 komentářů

Soundtrack jsem si musela stáhnout do mp3, jinak bych to bez něj nepřežila :-D Je to film, který asi dlouhou dobu nebudu chtít vidět, ale zároveň nejlepší o drogách a jeden asi z těch nejlepších vůbec :)

REPLY

Filmy s drogovou tématikou moje psychika nedává, nedokážu se na to dívat až dokonce, jak se "hrdinové" ničí a povalují se na samém dně života a všeho... ale myslím, že takové filmy jsou dobrou prevencí a měli by se pouštět na ZŠ- taková trochu prevence šokem :)
Jinak písničky jsou super, taky znám! :)

REPLY

Jsem ráda, že jsem ti usnadnila hledání. :D

Musí to být zajímavý film, filmy o drogách moc ráda nemám. Popravdě tu první písničku, jsem nikdy neslyšela. :D Ta druhá je boží. :)

A s tou prevencí souhlasím s Creencií/ou. :)

REPLY

Trainsp. jsem viděla už docela dávno - myslim tak před 4 rokama, nalákal nás na něj náš češtinář, který jej miluje, jinak já takové filmy moc ráda nemám.. každopádně, tenhle byl fakt skvělý, úžasně natočený - dostane se člověku hodně pod kůži!

REPLY

Film jsem neviděla a v maturitním shonu ho asi ještě dlouho neuvidím, ale obecně mám k drogám negativní postoj. Přiznávám, že mě láká občas něco zkusit, ale pak si to naštěstí rozmyslím, strach mi to nedovolí. Když jsem ještě chodila s P., měla jsem jim velmi blízko, mám tím na mysli skupinu lidí, ne vlastní chuť. Nikdy jsem ale nic nezkusila a jsem za to na sebe hrdá.

REPLY

Tak už i já jsem tento film viděla, v neděli. Nikdy bych nechtěla prožít to, co kdokoli z postav. Renton mi byl sympatický už od začátku, přestože bral to svinstvo, byla jsem ráda, že se (doufejme) dočkal šťastného konce a s nově nabytými penězi začal organizovat svůj rodinný život. Nevěřila jsem tomu, že když s drogami přestal a po získání nové práci si jen 2x šlehnul, si už nic dalšího nedal. Hrozně líto mi ale bylo Tommyho, šikovného kluka, který se k první dávce heroinu dostal po rozchodu se svou dívkou a zemřel první. Kdyby se nepřátelil právě s konzumenty drog, jistě by to s ním neskončilo takto.

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates