čtvrtek 20. března 2014


Už je to pár týdnů, co jsem viděla český snímek KRÁSNO. Bohužel mě musíte omluvit, že se o tom zmiňuji až teď. Povinnosti s psaním Bakalářské práce mě úplně a doslova vysávaly všechnu sílu a energii. Každý večer jsem doslova padala na hubu do postele a modlila se, ať už to mám hotové.
Dnešním dnem se cítím alespoň o malý kousek lehčí a uvolněnější. Byla jsem svázat Bakuli, a teď jen čekat do pondělí na výsledný produkt.:)

Ale zpět k filmu. Jedná se o snímek natočený podle skutečné události. V hlavních rolích Martin Finger a Ondřej Sokol, který to zrežíroval. Pojednává to o skutečném osudu Martina Fingera, který se několik let přemlouval, a nakonec svolil natočit vlastní životní příběh. Jeho matka se našla před lety utopená v jezeře. Dodnes se neví, zda to byla sebevražda, nebo vražda. Martin si ani není jistý, zda do toho nebyl namočený jeho otec s přítelkyní. V reálném životě, stejně jako ve filmu, se ale musí vyrovnat s tím, že jediné, co má, jsou domněnky a podezření. Pravdu se nejspíš už nikdy nedozví...
Skutečný a zamotaný příběh je pojatý i místy vtipně, nadsázkou a trochou černého humoru.

Musím říct, že mě film nadchl. I když mě chvílema běhal mráz po zádech, když jsem si uvědomila, že se jedná o realitu. Navíc představa, že by hercovy domněnky mohly být pravdivé, ve mě vyvolávaly doslova hrůzu. I tak jsem se bavila. Sokolův černý humor je nenahraditelný a nenapodobitelný. Konec mě doslova šokoval. Zůstala jsem zírat s otevřenou pusou. Takové zakončení bych nikdy nečekala. ... ale na to si musíte počkat sami, každý, kdo jste snímek dosud neviděli. Doporučuji tuto reálně pojatou, černohumornou krimi zápletku. Herecké obsazení je skvělé. Máte se na co těšit.

Kdo jste film viděl, těším se na vaše reakce. :)5 komentářů

ooo zní to fakt dobře, to musí být docela děsný, vcítit se do toho hlavního hrdiny

jinak gratuluji k napsané bakalářce :)

REPLY

Moc mě to nelákalo, když se o tom mluvilo, ale dle tvého článku usuzuji, že bych to asi měla zkouknout ;)

REPLY

Krásno chci strašně moc vidět :) Samotnou produkci jsem sledovala od začátku a bylo super, že fanoušci Ondry Sokola se na tom mohli finančně podílet a tak pomoci :)
Jenže nějak jsem se do kina ještě nedostala... achjo.. vypadá to, že to je fakt super film a ten humor by mi určitě sedl :)

REPLY

Vždycky u tebe narazím na nějaký super filmový tip. Hned zítra si to pustím, díky! :)

REPLY

o tom filmu slyším poprvé teď od tebe, ale myslím, že se na něj podívám, jsem celkem zvědavá :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates