pátek 20. června 2014

Sakriš!

Opět jsem o rok starší. Je neuvěřitelné, jak ta čísla rychle naskakují. Příjde mi to jako včera, co jsem oslavila 15. narozeniny. Plná nedočkavosti jsem spěchala pro občanku a myslela si, bůh ví, jak se mi tím změní život.
Nijak zásadně se nezměnil. Alespoň ne ze dne na den. Dnes už vše vidím jinak.
Jsem jiná. Po 7 letech jsem odlišná, než tehdy. Řekla bych že daleko lepší, sebevědomější, odhodlanější, cílevědomější, ale i tak stále stejně optimistická, kamarádská. Někdy bohužel i stejně naivní, jako ta mladá holčička tehdy.

Občas si jen tak ležím a přemýšlím, zda bych se chtěla vrátit v čase. A věřte, nebo ne. Spíš nechtěla. Některé okamžiky ano, ale je jich málo. Dnes se cítím být lepší, vyzrálejší. Už v sobě necítím tu puberťačku. Tu, která byla neustále protivná, podělaná ze všeho a která neměla žádné pořádné sny a cíle.
Dnes v sobě vidím mladou ženu. Tu, která má sny, má chuť pořádně žít. Najít si své druhé já, a prožít s ním celý život. Pokud někdo takový pro mě někde vůbec je.

Momentálně jsem dokončila VŠ. Čekám co dál. Ale už teď s jistotou vím, že i kdyby nevyšlo to, po čem sním, tak jsou tu další cesty, jiné otevřené možnosti. Vidím vše jinak, než třeba před 3 lety. Dá se člověk za 3 roky zásadně změnit? Je možné, aby prošel tak velkou změnou během tak (krátké) doby?

Nevím, co se to ve mě probudilo. Cítím v sobě neutuchající chuť jít. Něco dokázat. Chtěla bych cestovat, poznávat svět a nové lidi. I když mám v sobě špetku vnitřního strachu. To je snad normální? Uvidíme, co bude dál. Každopádně si pro dnešek přeji jen jediné. Se svými nejmilejšími dnes oslavit  22 :) a aspoň pro tento den být trochu sobecká a myslet především na sebe a oslavovat:) To si snad jeden den v roce mohu dovolit. Ne? :D:)
To, co bude zítra, a další dny, budu řešit opravdu až od zítřka. A upřímně? Už teď se na to těším.:)


Vše nejlepší vám všem, kteří dnes také slavíte, ať už je to cokoliv!!! :)

10 komentářů

Krásný narozeninový den přeji! Doufám, že sis ho se svými milými náramně užila! :)
Mě VŠ hodně změnila... vlastně už jsem se začala měnit koncem r. 2011... život nám přinese přesně to, co má! Musíme žít tady a teď a jen se těšit, co nás ještě čeká! :)

REPLY

Gratuluju Ti!! Doufám, že to s Goov pořádně oslavíte!!! =)

REPLY

Přeji všechno nejlepší!:) 22 zní jako šťastné číslo, tak ať ti přinese radost:) Každopádně za tři roky se dá ujít velký kus cesty, hlavně ještě v našich letech je to tak znát, je to přeci jen pořád takové bouřlivé období, plné změn:)

REPLY

Všechno nejlepší :) A poznávám se v té momentální touze po cestování. To člověka hrozně navnadí, když si čte články pravých cestovatelů, kolik toho zažili, s jakými lidmi se potkali, jak cestovali stopem, skoro bez peněz. Že prostě člověk vidí, že to jde. Jenom jsou tady zase jiná omezení - přítel, rodina, brigáda...

REPLY

"Hlas", který se Vám ozývá v hlavě je (obrazně řečeno) "hlas Dahaka" = nenechávat se tím vyloženě strhávat do všelijakých experimentálních končin - ale zvážit co člověk od života skutečně chce. :)

REPLY

dodatečně přeji všechno nejlepší k narozeninám :-) líbí se mi, jak si popsala svou změnu.. doufám, že oslava byla povedená a řádně sis jí užila :))

REPLY

dodatečně všechno nejlepší k narozeninám :) doufám, že sis to všechno užila, zvlášť když to je tak krásné číslo 22 a už je z tebe velká a samostatná žena :)

musím ti říct, že ze všech tvých článků cítím energii, kterou do svého života dáváš, vše prožíváš, užíváš, co to dá v pozitivní slova smyslu :) je to krásné a obdivuji tě

věřím, že pokud tu nikde není tvé druhé já, tak tu je na 100 % někdo, kdo ti podobný je, má podobné sny a plány a hlavně tě udělá šťastnou :) :) jsem si tím fakt jistá

REPLY

Všechno nejlepší, milá Pistácie!:) Já mám tolik snů, tolik věcí, kterých bych chtěla být součástí, ale ten vnitřní strach je tak velký, že ho nedokážu dobře překonat.

REPLY

Všechno nejlepší!!! :*
To je hrůza, pamatuji si na to, jak jsem poprvé narazila na tvůj blog a četla jsem, že ses dostala na vysokou!! A teď jsi ji dokončila, toto letí jako blázen!

REPLY

Šaty jsou z Tally Weil (vůbec tam nenakupuju, šla jsem tam s kamarádkou a ejhle.... :D )

A s fotkou si to rozmyslím ;)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates