sobota 5. července 2014

Když se řekne jméno Jára Cimrman, myslím, že asi víte o čem je řeč. Ale je přece jen možné, že ne. Ani já jsem ještě do nedávna netušila a musím říci, že se za to doposud stydím...
Za to, že jsem ho zakusila a nenechala se odradit, vděčím jen a jen své kamarádce. Nakonec jsem se do něj doslova zamilovala. A i když je to láska čistě platonická, je trvalá.

zdroj: http://www.financninoviny.cz/tema/index_img.php?id=94877

Jára Cimrman je čistě fiktivní postava, za kterou stojí především dvě důležitá, zato reálná jména, Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák. Na motivy jeho údajného života, vznikly souborné semináře a divadelní hry, které včetně již zmíněných, proslavila celá řada dalších herců.... 

Nedokážu říct, zda bych se dokázala do her tak snadno začíst. Přeci jen vidět to hrané je lepší a snadněji představitelné, alespoň pro mě. Nasmála jsem se jak blázen. Jak říkám, od první hry jsem byla doslova pohlcená a každá další hra mě jen utvrzovala. Je to úžasný a nenapodobitelný humor.
Her jsem shlédla celou spoustu. Největší dojmy ve mě zanechaly tyto: České Nebe, Blaník, Hospoda na mýtince, Záskok, ... ale jejich celá řada dalších.. :) 

Je to jeden z těch druhů humoru, který se neomrzí. Každou jejich hru bych si mohla pouštět dokola a vím, že bych se neustála smála.
Kdo to neznáte, rozhodně je teď ten správný čas... :) Jak tito herci dokázali stvořit něco tak geniálního, to asi obyčejní smrtelníci nepochopí. Mrzí mě, že jeden z velikánů, Ladislav Smoljak, už není mezi námi. Ale nejen těmito hrami se už nesmazatelně zapsal do našeho povědomí.

Tímto jsem vám chtěla dát především tip na to, co skvělého můžete číst, nebo sledovat :) rozhodně je to lepší, než všechny ordinace, ulice a další šílené seriály v TV dohromady. Dá vám to hodně, ať už skvělého humoru, znalosti z české historie, ale především to můžete využít i při studiu!! :) Tak s chutí do toho. Mrkněte alespoň na jedinou hru a uvidíte, jak se pobavíte. Těším se na vaše názory a reakce. A pokud mohu doporučit, u hry České nebe jsem se nasmála asi nejvíce ;)
8 komentářů

K Cimrmanovi jsem se dostala přes jednu bývalou spolužačku, která ho neustále citovala... takže jsem jednu dobu sledovala jen a jen to:) Nejvíc se mi asi líbilo dobývání severního pólu..:P Ale je fakt, že jsem to už velmi dlouho neviděla, možná se na to někdy pro oživení podívám:)

REPLY

Na sever, na jih =D Cimrman je prostě úžasný =D

REPLY

Asi mi tenhle smysl pro humor nějak nesedl, takže ho nevyhledávám. Viděla jsem jen útržky, ale na celé hry se zatím nechystám :)

REPLY

Cimrman je legenda, kult, toho přece musí znát každý! ;) Je pravda, že tento humor nemusí sednout každému (třeba moje mamka ho vyloženě nesnáší, takže taťka si CD a DVD pouští, když je mamka na služebce :D ). Hry jsem viděla asi 3, úplně cíleně Cimrmana nevyhledávám, ale když už na něj narazím, tak se fakt pobavím! :D :)

REPLY

Tenhle typ humoru teda moc nemusím .. ale vím, že všichni lidé kolem je miluji, takže to nikomu rozhodně neberu :))

REPLY

řekla bych, že jsem právě dostala parádní tip :) určitě se na nějakou tu hru podívám :)

REPLY

můj táta Cimrmana miluje, mamka ho odjakživa nesnáší :D ale mně se líbí, jednou jsme měli představení na školní akademii Ztráta třídní knihy, fakt boží :)


děkuji za podporu a milý komentář, stále doufám, že se to zlepší

REPLY

Ahoj, přes Gooverku jsem tě našla na instagramu a požádala o sledování, tak si mě můžeš taky přidat kdyžtak :)

Jinak k aplikacím -> Meteor Aladin (počasí, oficiální aplikace od českého hydrometeorologického ústavu), Meteoradar (to samé, ukazuje to srážky, pohyb mraků, bouřky atd.), Jízdní řády IDOS, Anglicko-český offline slovník) a pak ty klasický- googleMaps, google Calendar a tak :) No a z těch fitness aplikací: runtastic SitUps, RunKeeper (není to jen na běhání, můžeš si tam nastavit i kolo, brusle, veslování atd....) a Pedometer :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates