pondělí 25. srpna 2014

zdroj obrázku: http://www.dreamworksstudios.com/films/the-help

Snad nikdy mě žádná kniha tolik neoslovila, nepohltila a nechytila za srdce jako anglický originál The Help. Možná jste o ní někdo slyšel. Každopádně bych ji Vám všem ráda představila svým pohledem.

Osudy černošských rodin a převážně černošských hospodyň v bílých rodinách týkající se 60. let v Americe a dalších zemích. To je hlavní téma celé knihy. Nečekejte novinku na pultech. Kniha vyšla už v roce 2011 a byla dokonce zfilmována s Emmou Stone v hlavní roli. 
Na film se teprve chystám, ale jsem ráda, že jsem to neobrátila a knihu upřednostnila na prvním místě. Neskutečně mě zasáhla do srdce. Stala se pro mě citovou záležitostí a nedám na ní dopustit. To se dlouho žádné nepovedlo. Proto, ale nejen proto, bych ji ráda doporučila dál. V New Yorku se stala bestsellerem s 2 miliony prodanými výtisky. 

Během týdne zhlédnu film a poté bych ráda udělala i srovnávací článek kniha versus film. Jelikož mě kniha neskutečně zasáhla, doufám, že se film nestane zklamáním. I když se mi to potvrdilo u více zfilmovaných knih. Držte palce. A vyražte do knihovny pro tuto knihu s českým překladem Černobílý svět. Čekám a doufám ve vaše kladné ohlasy a nadšení. Ale těším se na jakoukoliv kritiku a názory.


6 komentářů

Tuto knihu jsem přečetla tuším o loňských prázdninách a taky se mi hrozně líbila:) Film jsem viděla později, ale taky se mi líbil (bylo to s dostatečným odstupem, kdy jsem některé detaily zapomněla), myslím, že jsem u jedné scény i skoro uronila slzu:) Tak snad se ti bude taky líbit!:)

REPLY

držím palce, ať tě film nezklame ;)

REPLY

Knížku jsem četla asi třikrát a i film párkrát viděla. Za sebe musím říct, že tentokrát se mi film líbil. Možná to bylo tím že Skeeter hrála Emma Stone a tu vážně miluju!:)

REPLY

Už se na ni těším.

REPLY

slyšela jsem jen o filmu, ale když už vím i o knížce, tak se nejdříve podívám po ní :-)

REPLY

Vzhledem k času, který mě v poslední době tlačí, se asi obrátím na filmovou verzi, Emmu Stone docela můžu :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates