čtvrtek 11. září 2014

Nevím, čím začít. V posledních dvou týdnech se mi život obrátil vzhůru nohama. A přitom stačilo napsat jeden email. Rázem jsem přešla z jedné vesnice, z jedné brigády přímo do středu, do hlavního města, k brigádě nové.... do Klementina, národní knihovny. 
Ze dne na den se mi změnilo vše. Režim, životní styl, dojíždění.... doslova vše se obrátilo o 360 stupňů. Nedokážu zrovna říct, zda jsem spokojenější a je to lepší. Pořád jsem ve fázi zvykni si, drž hubu a krok. Ale jsem pozitivně naladěná, a plná očekávání, nechci zklamat nikoho, a hlavně ne sebe.
Tím pro mě změny nekončí. Za pár dní mi začne doslova nový pražský život se vším všudy. Nové město, nová práce, nová škola, noví lidé, nové bydlení (na koleji), nové prostředí, nové doslova a do písmene vše, kam se podívám. 
A moje pocity? Ještě si úplně nepřipouštím, že se to vše už děje, a je to tak reálné. Je to blíž, než bych čekala (chtěla?). Někdy bych vrátila červen, období prázdnin a nicnedělání. Na druhou stranu se cítím už dospěle, zodpovědně. Je to něco jiného, nového, baví mě to, snad ten pocit nepřejde, a nepřijde zklamání. Je to krok vpřed. Když se zamyslím více, tak jsem nedávno složila státnice, přebrala diplom, začala chodit na brigádu a vůbec si užívala slunka a pohody s přáteli. Jenže kde je tomu všemu konec? Ono to zas tak nedávno není, co?

zdroj obrázku: http://www.freeimages.com/browse.phtml?f=download&id=1412022

Nyní jsem vržena doslova (jak neplavec do vody) do víru neznáma. Zorientuj se, pracuj, cestuj, dojížděj. Kdyby mi někdo před týdny řekl, holka, život se ti změní daleko dřív, než čekáš, budeš dojíždět do nové práce a metro se stane tvým denním chlebem už brzy.... asi bych se mu vysmála, nevěřila bych ....  Město je tak velké, a lidí tolik, i vše odlišné, že nechápu, upřímně, jak to zvládám.
Na to, že jsem byla dříve typ člověka, co navštívil metro dvakrát do roka, jsem se zorientovala celkem skvěle. Za což jsem vděčná a rázem na sebe pyšná. Pořád čekám, kdy příjde nějaký kiks, já se ztratím, zpanikařím, a budu vyšilovat. Kdy si začnu říkat, co tu sakra pohledávám, co jsem si to jen vysnila... naivka...

Pro vás Pražáky i znalce Prahy mám prosbu, budu ráda za jakýkoliv tip, radu, zkušenost, názor, jaké místo bych měla (nebo zaručeně musím) navštívit. Co rozhodně nemám vynechat, kam mají mé nohy za ty 2 - 3 roky žití navštívit :) Ať už jde o muzeum, kino, historické místo, obchod, park, cokoliv, co vás napadá, sem s  tím. Jsem a ještě dlouho budu gigantickým neznalcem,  a bude trvat, než zjistím, kde je to nejlepší, nejlevnější, či snad nejblíž... :)

s láskou vaše (nikdy dřív bych nečekala, že to napíšu) pražanda

p.s. brzy budou přibývat pouze a jen články z pražského prostředí o pražském prostředí. Snad vás tím neunudím a nepřesytím:)

4 komentářů

Tyyy jo. Práce v knihovně? Ááá, budeš muset napsat nějaký článek o tom, jak to tam doopravdy chodí. Zajímalo by mě, jestli si jen myslím, že by to byla pro mě dobrá práce. :D

Musím se přiznat, že to, co jsem opravdu nikdy nechtěla dělat, bylo bydlet v Praze a to kvůli všemu, co tu vypisuješ. Obrovské město, ztratila bych se, už jenom výlety do center Prahy mi způsobují bolesti hlavy z toho hluku aut. Všude mnoho lidí, plno spěchu. Nemám to moc ráda, i když se tomu nevyhnu ani v malém městě.

Držím palce, ať začátky v Praze jsou nejjednodušší :)

REPLY

Myslim ze se musime domluvit a nektery den vyrazit :) v praze jsem uz sestym rokem a stejne tolik mist jeste neznam..ale ona nakonec tak velika neni a zorientovat se da rychle :)

REPLY

Metro 2x do roka :D to mě strašně pobavilo :D Já podobné věci prožívala před 2 lety, kdy jsem se "stěhovala" do OL, akorát teda to bylo z Prahy, takže do menšího, ale stejně- neznáme město, nikoho jsem neznala, dojíždím 3,5 hodiny....
Jinak co bych ti poradila- určitě navštiv Neviditelnou výstavu, Žižkovskou věž, aby sis tu Prahu prohlídla z vysoka (zjistíš, že orientace v ní není tak těžká ;) ) Na pařby choď do Sasazu, Nebe nebo Retra :D A nejlepší ovocné sorbety a čokoládovou zmrzku mají v Angelatu :)

Budu se těšit na další článek ohledně brigády v knihovně a bydlení na koleji! ;)

REPLY

Gratuluji k nové brigádě. Pořád uvažuju kam všichni na tak skvělá místa chodí. Buď jsem málo ambiciózní nebo v tomhle zapadákově se fakt nedá nic sehnat. Možnost číslo 2 bude pravděpodobnější. Přeju ať si v Praze zvykneš a líbí se ti tam. Já ve velkém městě nikdy nebydlela, takže si dost dobře neumím představit jaké to je. Určitě napiš jak to probíhá v nové práci, v nové škole a městě. :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates