neděle 28. září 2014

Ležím v "nové" posteli. Na koleji. V Praze. V tom nejzapadlejším koutě. Na samém okraji. Kam snad nikdo nechce jít sám, dobrovolně. Ty nejlevnější, a přitom vůbec ne levné koleje. (Na Prahu je to asi jiná částka, než jsme zvyklí my vesničané).

Ležím, přemýšlím. Hlavou se mi prohání tisíc myšlenek, a snad milion otázek. Kdo jsem, co tu vlastně dělám. Jak to zvládnu. Jak moc mě to připraví o další nervy, přidělá kupu starostí.
Mé myšlenky a otázky jsou celkem negativní. Za to má očekávání a plány dost pozitivní. Je to normální? 
Letní prázdniny mi přijdou tak neskutečné. Tak rychle utekly, jakoby snad ani neproběhly. Téměř celé léto jsem strávila v práci. Snad jedna dovolená. A nyní jsem tu, na posteli, v tmavém pokoji se starým (opravdu hodně starým) nábytkem. Dvě postele, dva stoly (jestli se to tak dá nazvat), dvě skříňky. To je má nynější realita. To, co mě čeká na další (téměř) rok. Tento pokoj, tahle cimra, tohle prostředí. Prostředí kolejí, školy, autobusu, metra, nádraží ... Praha, hlavní město.

zdroj obrázku: http://www.freeimages.com/browse.phtml?f=download&id=1215947

Je to paradox. Nikdy jsem tu nechtěla být. Bydlet, žít, trávit delší čas. A je to tu. Možná mě časem Praha přesvědčí. Dám jí šanci. Uvidíme. Mám před sebou první noc na koleji. Sama v pokoji. Bojím se, v duchu brečím. Ale jsem i plná naděje, očekávání z nových dní, možností, příležitostí, které se mi snad naskytnou?

P.s. potřebovala jsem se vypsat ze svých dojmů, pocitů a z toho, co mi zrovna tíží myšlenky. Možná depresivní. Berte to s rezervou. Berte to humorně :) žijeme len raz. 4 komentářů

Prahu mám ráda.. ale jen jako turista, jednou za rok.. Bydlet bych tam nezvládla, tak přeji hodně štěstí a pevné nervy :)

REPLY

Jooo, pražské koleje.... jak jsem psala- je to děs... byla jsem tam 2x na návštěvě a od té doby nechápu, jak jsem mohla na Olomoucké koleje nadávat :D Je to oproti Praze 100% luxus a o 2 000 levnější :) Ale člověk si asi zvykne na všechno.. držím palce, život na koleji má fakt něco do sebe, ačkoliv v Praze to není vyloženě kampus.
A k té Praze.... nedávno jsem četla jeden článek: "Půlka lidí Prahu miluje a druhá ji nenávidí. Polovina Čechů na Prahu nadává a ta druhá do ní jezdí za prací nebo po tom hrozně touží."
Ačkoliv Olomouc strašně moc miluji, tak Praha vždycky bude na prvním místě :)

REPLY

Joo no. Praha. Držím palce, doufám, že se ti první noc na místě, kde si spala poprvé, zdálo něco moc skvělého, protože by se ti to prý mělo splnit. Jsem ráda, že ses z toho vypsala. Hlavně tam na sebe dávej pozor. Držím palce při studiu ;)

REPLY

Tak doufám, že se dojem po prvních pár dní zlepšil:) Koleje jsou skoro ošklivé všude, musí se to brát s rezervou:) Třeba se nastěhuje nějaká super spolubydlící!:)

Přejii úspěšný rok:)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates