sobota 11. října 2014

Už je to nějaký ten pátek pryč, co jsem se zabydlela na koleji. Začala žít Pražský život. Stala jsem se opět školou povinná. Úkoly naditá. Snad i vědomostmi postupně nabytá?

Jedno je jisté. Pokud se z toho nesložím dříve, později určitě. Je toho mrtě. Daleko víc, než bych zpočátku čekala. Nazvala bych to raketovým startem. Doslova. 
Ještě není ani 14 dní za námi a já mám za sebou tyto položky. Můj dosavadní život v pár bodech ... a jak to jde shrnout.:


zdroj obrázku: http://www.prague-guide.co.uk/articles/prague-and-czech-republic---first-impressions.html


  • konečně znám spolužáky = sice jsme se viděli na chvilku, je nás málo, ale konečně. konečně jsem je viděla a trochu poznala. chtěla bych zapadnout. kdo ví. rozhodně se nechci vtírat. nestojí mi za to dělat ze sebe něco, co nejsem. 
  • našla jsem si kamarádku, nebo spíš přítelkyni? = ne ledajakou. skvělou. jsme na jak spřízněné duše. je úžasná. žeru jí. pocházíme z podobného kraje. studujeme stejný obor. našly jsme se, ani nevím jak. 
  • zamilovala jsem si svou slovenskou spolubydlící = kolej je plná překvapení. nikdy nevíte, kdo vám sedne a kdo ne. mnohdy si myslíte, že ten, s kým se budete bavit, vám tolik nesedne, a naopak. moje slovenská spolubydlící je smršť, je to živel. jsme na stejné vlně. miluju jí, miluju její jazyk, její výslovnost, miluju na ní vše. jen by mohla víc jíst. vypadá, že se za chvíli zlomí vedví. 
  • mám práci, pořád. tu samou. = už v minulých článcích jsem se zmiňovala o tom, že pracuji v Národní knihovně. Tento stav je stále platný. Neskončil. A nejradši bych tam pracovala trvale. Alespoň po dobu studia. Mám smolika. Jsem tu jen do konce roku. Jaká smůla. Lidé jsou skvělí, víc než bych čekala. Je tam klid a prostor i na to, abych se mohla učit a dělat, toho co potřebuju a nestíhám mimo školu. 
  • hrabe mi z jazyků = nejhorší bod. Mám strach. Podmínky, které musím splnit na škole ohledně jazyků mi přijdou celkem nemožné. Musím splnit jakýkoliv jazyk než ANG na dost vysoké úrovni, B2-. Pro mě dost horor. Bojím se. Už teď mám domluvena dvě doučování. A jedeme dál. nezvdám se. držte palce. Budu se drtit. pokořím tě jazyku. Musím. Nic jiného nepřipouštím.
  • Matika? what the f***? = já jako velký odpůrce. Já, která bojovala 4 roky. Zdárně, ale dost extrémně na střední. Byl to šílený boj. A nyní? Matika, statistika, pravděpodobnost na humanistickém oboru. Sakra. Kde to jsem. Nechápu. Nepobírám. Ať se z té noční můry probudím. Prosím. Bojuju, vytrvám. Nevzdádám. Nepřipouštím. Nesmím. 

Život je plný výzev. Plný očekávání. Zklamání. Ztrát. I zisků. Nesmím se vzdát. Bojuju. Vytrvám. Bojím se. Ale chci přežít. Chci dokázat, co jsem si předsevzala. Chci dostudovat. Je to přeci jen škola. Nesmíme se posrat. To mi každý neustále opakuje
Mám kolem sebe úžasné a milující. Bez nich bych to už dávno vzdala. Ale přitom je to začátek. Co přinesou další dny? To přinese čas ...
6 komentářů

Jak to tak čtu, trošku mě tvoje pocity znepokojují. Neměla jsi být náhodou na koleji s Gooverkou? JO a co vlastně teď studuješ? Držím palce, vytrvej začátky jsou někdy hodně těžké, ale zvládla jsi jednu školu zvládneš i druhou :)

REPLY

Upřímně byl vysokoškolský život šok, facka z každé strany. Zvládám se o sebe postarat, ale zkoušky a seminárky se na mě sypou a těžko stíhám všechno skloubit. Představa o bohatém kulturním samostatném životě šla nějak pryč. Naštěstí je moje spolubydlící poklad, tak se to lépe snáší

REPLY

,,Nesmíme se posrat" tak to si zapíšu za uši, protože poslední dobou mam pocit, že já snad ani nikam na vysokou nepůjdu...byla by to hezká představa, jít někam na vysokou...kdybych teda alespoň zhruba věděla kam.

REPLY

Tyjo.. je fakt super číst od někoho jiného, kdo prožívá podobné dojmy jako já před 2 lety ;) A v Praze je děsná móda tu matiku cpát všude :D
S tím časem a jak se všechno kupí a nic nestíháme... 4 týdny ve škole a já jsem ve skluzu už od druhého dne... navíc v té škole jsem od rána do večera, 5 dní v týdnu... nechápu. S vyššími ročníky by to mělo jít dolů, ne?

Ale zvládneme to. Mít super spolubydlení a kamarádku z oboru je půlka vítěství ;)

REPLY

Je senzační, jak sis zamilovala své nové přátele. :) Je skvělé, že i v práci máš prostor pro učení a že tě to tam baví, třeba ti tu smlouvu prodlouží. ;) Matiku a jazyk B2 si opravdu nezávidím, i ti, co studují normálně technický obor z matematiky, pravděpodobnosti, statistiky, ... vyšilují, nicméně držím palce, abys to všechno zvládla levou zadní :)

REPLY

to je skvělý, že sis našla suprovou kamarádku a navíc máš fajn spolubydlící, to je dost velké plus :)) s jazykem se popereš a zvládneš to :) určitě to chce trochu času, vytrvat a nepolevit a půjde to :))

moc děkuji za komentář, rozhodně jsem si byla jistá, že to není pro mě a lepší skončit to dřív než abych zbytečně čekala až do zkouškového :)
máš pravdu, že je jiné seknout se školou, když už jsi na navazujícím studiu, držím palce, abys to zvládla :)) a kdyby přece jen to skončení viselo ve vzduchu, tak se přece jen dá začít znova ne ;) uvidíš sama po prvním zkouškovém, nakonec to ani nemusí být tak hrozné :))

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates