čtvrtek 18. prosince 2014

Pokračuji ve svátečním tagu z blogu Lauralex. Děkuji Ti:)


Jaký film je v období Vánoc Tvým oblíbeným?
Nejradši mám tradiční pohádky jako jsou Tři oříšky pro Popelku, Anděl Páně, nebo Grinch, a další, které k tomu všemu neodmyslitelně patří :)

Jakou vánoční písničku máš nejradši?
Mám ráda jakoukoliv vánoční písničku, protože ve mně dokáže probudit tu pravou Vánoční atmosféru. Nejvíce ale Polární expres, All I want for you is Christmas, Last Christmas, Štědrý večer nastal, Shake up Christmas, White Christmas  od Armstronga ... a další, všechny ve mně probouzí ten kouzelný pocit štěstí a lásky s rodinou i když zrovna nejsem doma.

Jaká je tvá oblíbená vánoční barva?
Moje nejoblíbenější je od jakživa červená, ať už jsou Vánoce, či nikoliv :)

Je Štědrý večer. Zůstaneš ve svém pyžamu/domácím oblečení nebo se hezky a společensky oblékneš a upravíš?
Na Štědrý večer máme s rodiči tradici, že se oblékáme společensky. Táta s bráchou mají košile a kalhoty, mamka má hezký top a černé kalhoty, já většinou sukni nebo šaty. Tuhle tradici mám moc ráda. 

Otevíráš své dárky večer nebo ráno, v kolik?
Jak s kým. S přítelem si je dáváme většinou 24.12 ráno, s rodinou 24.12. večer, a s kamarádkou až pár dní po štědrém dnu. 

Upekla jsi někdy chaloupku z perníčku?
Nikdy jsem to nezkoušela. Věřím, že je to velké umění. Jen tak bych si na to netroufla. 

Co děláš o vánočních prázdninách?
Posledních pár let mám svátky spojené i s učením na zkouškové. Ale i tak si dokážu najít volné dny, odpočívat, relaxovat, užívat klid a pohodu s rodinou, dívat se na oblíbené filmy a jíst to, co máme všichni tak rádi. 

Máš nějaké vánoční přání?
Mým největším přáním je aby se můj bratr brzy uzdravil po operaci. Aby mě přestala v novém roce trápit kolena. Abychom byli všichni zdraví a sešli se opět za rok. Letos jsem si uvědomila jak je zdraví vrtkavé, a člověk o něj dokáže rychle přijít. Snad se mi to splní. I když zdraví je k nezaplacení, a pod stromečkem ho bohužel neobjevím. 

Už víš, co bys chtěla najít pod stromečkem?
Hrozně bych si přála nějakou zajímavou knihu, kterou jsem ještě nečetla. Mám ráda i měkké dárky, nikdy nepohrdnu ponožkami a spodním prádlem, podle mě toho není nikdy dostatek:) A pak bych si hlavně přála, aby každý můj nejbližší našel pod stromečkem to, co si nejvíce přeje. 

zdroj obrázku: http://www.funchap.com/christmas-cards/


Jaká je tvá oblíbená vánoční vůně?
Nejradši mám vůni skořice, perníčků, po ránu kakaa a mazance. Ráda si zapaluji vanilkové, dýňové, karamelové a jiné svíčky, které mi krásně provoní pokoj. 

Jaké je tvé oblíbené vánoční jídlo/pochoutka?
K snídani nepohrdnu kávou/kakaem a mazancem, k obědu mi stačí polévka, a k večeři nesmí chybět salát s kaprem (bez kapra si to neumím představit). 

Zpíváš doma koledy?
Občas, když si je zapnu v pokoji, nebo nám hrají při štědrovečerní večeři, ale že bychom je společně rodina zpívali u stromečku, to ne. 

Držíš přes Vánoce dietu?
Spíš se snažím jíst normálně, nic nepřehánět. Moc dobře vím, jaké to pak je, když člověk několik dní nemůže pořádně přejídáním nic dělat. Ono to nabádá k tomu jen jíst a válet se u pohádek. Ale představa kapra, salátu, cukroví, na boží hod kachna a knedliky od babičky, a pak další dobroty od příbuzných + nesmím zapomenout na silvestrovské hodování. To by jednoho uhnalo k pořádným žaludčním problémům. Říkám, jíst se může, ale všeho rozumně. Spíš ochutnávat ty dobroty, které uvidím opět až za rok. 

Zapaluješ františka?
Já tohle moc nemusím. Nějak mi ta vůně nesedí. Táta je miluje a denně zapaluje v kuchyni. Musím to vždy vydržet :D vím, že je zbožnuje. Sama v pokoji bych si je ale nezapálila. 

Postíš se a vidíš zlaté prasátko?
Nene :D možná kdysi jsme to zkoušeli, když jsme byli s bráchou menší. Ale teď si dám radši dlabanec :D a prasátko jen z reklamy. 

Hrajete doma na Ježíška?
Dřív možná. Měla jsem ráda, když jsme s bráchou čekali v pokoji natěšeně až zazvoní zvonek, a pak jsme opatrně sešli za ruce schody do obýváku, kde na nás čekal krásně nazdobený stromek. To byly nádherné okamžiky. Ale už dlouho to tak není. Jsem v rodině nejmladší a už dávno na Ježíška nehrajeme.

Je vaše večeře tradiční?
To se nedá říct. Že bychom striktně nikdo neodešel od stolu, a seděli na židli jak přibytí, to u nás nedodržujeme. Ale pár tradic se u nás najde. Kapr, salát, koledy a hlavně všichni spolu:)

A...Pohádáte se doma na Vánoce?
Myslím, že ne. Nepamatuji si na žádnou hádku. Naštěstí. :) 


1 komentářů:

Já mám hrozně ráda české koledy a zbožňuji vůni jehličí. Doma míváme sice umělý stromek, ale mamka vždy přinese nějakou větvičku, která byt provoní. :)
Musím říct, že pro mě jsou Vánoce prostě Ježíšek, ten malý chlapeček, který má kouzelnou moc a přinese nám potají dárečky.

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates