sobota 17. ledna 2015

Za tu dobu, co bydlím v Praze, jsem měla velké štěstí navštívit pár koncertů zahraničních intepretů. Nebyl jediný, který by mě neuchvátil. Ze kterého bych neodcházela s husí kůží, nadšením, někdy i slzami štěstí, radosti a pocitu nezapomenutelného večera.

Není tajemstvím, že s Prahou zápasím. Od samého počátku, co jsem nastoupila do školy, zabydlela se na koleji, mám pocit, že jsem si prošla všemi obdobími. Nálady, pocity, nadšení a zklamání Prahou se ve mě vířilo každým týdnem. Nebyl týden, kdy by se mi nálada neměnila. Jednou na bodu mrazu, podruhé nadšení, opět zklamání a pak radost. 
Pokud mi ale něco dala, bylo to spoustu krásných večerů, okamžiků a zážitků, především těch hudebních, které nikdy nezapomenu. Zůstanou ve mě navždy podepsané.

A vůbec nejdůležitější ze všeho je moje koncertová parťačka. Neznám nikoho, kdo miluje hudbu a živé koncerty natolik, jako my dvě. Jak jinak si lépe užít živý koncert, než s druhou osobou.... A pokud máte stejný hudební vkus, o to lepší zážitky a plány do budoucna vytváříte. Bez ní by to nešlo. Prožily jsme nezapomenutelných 6 let se Sázava festem, a nyní zažíváme období jednotlivých, ale za to obrovských zahraničních koncertů... spolu...  a nikdy jinak!!

*** *** **** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** 

BASTILLE 

anglická kapela z Londýna, sestávající ze čtyř naprosto sympatických chlapců... Setkávám se s tím, že spousta mých známých netuší, o koho jde. Já jsem je začala poslouchat už dávno. Především díky kamarádce, která z nich byla vedle. Naprosto mě dostali a koncert v Sasazu byl jedním z nejlepších, které jsem zažila. Byla to ještě doba před státnicemi, tudíž jsem v Praze nežila. Ale místo konání je bez debat, proto se chci zmínit i o této kapele. Myslím, že každý by si jí měl poslechnout, a rozhodnout se, že je to vlastně sakra dobré :) a víc než to.*** *** **** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** 


JAMES ARTHUR 

Doufám, že tohoto angličana netřeba představovat. Zpěvák, známý britskou soutěží X Factor, coverem Impossible od Shontelle, ale především neskutečnýma modrýma očima a dlouhými řasami. To je ON. Nepopsatelná atmosféra pro ty, kdo nebyli v Riegrových Sadech. Živý koncert, venku, za deště, ale pod stromy, jen my, a ON, James. Nádhernej chlap, pronikavej hlas, neskutečné charisma... Celou dobu jsem čekala, až vystoupí na podium, uvidim jeho nádrherné oči a podruhé, naživo se zamiluji. Přišel s tmavými brýlemi, šok a zklamání. Pak je odhodil, neskutečná úleva, euforie a nepopsatelný pocit, který vy mě vyvolal....*** *** **** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** 


LINDSEY STIRLING

Americká houslistka, která se objevila v Amerika hledá talent. Tam se poprvé "proslavila" a tam také nastartovala úžasnou kariéru. V říjnu se poprvé podívala do Prahy, konkrétně do Incheba areny. Poslouchat jsem jí začala snad před rokem. Jakmile jsem viděla plakát o její pražské účasti, bylo nepředstavitelné, že bych si to nechala ujít. Kamarádka se zdráhala, ale na koncertu jsem viděla, jak jí to ohromilo. Věděla jsem, že si to zamiluje a ani na vteřinu nezalituje peněz za lístek. :)
*** *** **** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***


ONE REPUBLIC

Americká kapela, která zaválela už xkrát v Praze se opět vrátila, abychom i my s kamarádkou a další tisíce nadšených fanoušků mohli obdivovat tu velkolepou show. Byli neodolatelní, skvělí, dokonalí, zkrátka světoví One Republic v ČR. Věřím, že se brzy vrátí.:)

A co dál? Co třeba.....

*** *** **** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***


ED SHEERAN 

Tohle jméno je tak silné na současné hudební scéně, že ho snad ani nechci představovat. Dokázal to především svou poslední novinkou...


V únoru nás poctí svou návštěvou v Tipsport areně. Už teď se nemohu dočkat, dopočítávám každičký den. Prošvihnuté lístky v září jsem si vyčítala ještě do ledna, než na svět nedávno vykoukly nové :) Takže je Vám, jasné, že tam nesmím chybět, podruhé už jsem si nemohla nechat štěstí proklouznout mezi prsty. A kdo jde se mnou? Moje koncertová parťačka. Bez ní ani ránu.... Líbám Vás, a pokud plánujete jakýkoliv koncert,  jen dobře :) závidím i přeju :))) Užívejte života, a hudby, bez které si to neumím představit. A napište mi, jaké koncerty jste zažili, či plánujete... :) 1 komentářů:

první kapela :) opravdu krása

James Arthur, když si napsala za deště, s touhle hudbou, tak to muselo být naprosto úchvatné :) štěstí, že brýle sundal :D jinak by měl u tebe velkej mínus

Lindsey - zajímavý styl, asi bych ho nedokázala poslouchat pořád, ale po nějakém čase si takovéhle typy ráda poslechnu, vždycky mě nadchne ten jejich um :) krása

přiznám se, že o Edovi jsem ještě neslyšela, docela chyba, krásně zpívá :)

a na jakých koncertech jsem byla? :D no, tak v roce tuším 2007 to byl koncert Avril Lavigne, na kterém jsem byla s bratrancem, který její písně má také moc rád, a pak asi před dvěma lety se svým přítelem na narozeninovém koncertu jeho oblíbené kapely Visací zámek :D, kde hráli Plexis, ZakázanÝovoce a Záviš. Ne! Nesměj se mi! :D 2 lístky jsem mu kupovala s tím, aby vzal nějakého kamaráda, ale vzal mě. :) Bohužel mě skoro po celou dobu koncertu z toho stání bolela záda, tak jsem si to moc neužila, nahá ženská a ještě k tomu nebyla moc hezká :D mě překvapila a ještě víc zkazila náladu, a chi dodat, že tento typ hudby opravdu není můj šálek kávy. ZakázanÝovoce se mi ale líbili a stali se mou oblíbenou kapelou. :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates