čtvrtek 8. ledna 2015


zdroj obrázku: http://dreamatico.com/sunset.html

Jedu brzo ráno. Autem. Mám strach, nervy ze zkoušek. Z toho, jak nic nestíhám, Učení je hodně. Času málo. Hodně starostí a povinností. Nic mě nebaví. Vše odkládám jak můžu. A přesto vím, že je pozdě. Alespoň tak to cítím. To mi hlavou zrovna běží. To a nic jiného. Nic pozitivního. Ani veselého. A náhle přejedu kopec, zatáčku. Vynořím se a uvidím TO. Tu nádheru. Moje mysl se zastaví. Najednou nemám žádné negativní myšlenky. Je to jen chvilička, nepatrná nanosekunda běžného života. Na tváři mám úsměv, v oku slzu. A přesto vím, že to brzy zmizí, ten nepatrný okamžik, záchvěv štěstí v srdci. Ale i tak si znovu uvědomím, že žiju. Ač se mi předtím hlavou mihlo cokoliv, tohle to překonalo. Všechno se kolem mě v ten moment zastavilo. Jakoby nic nejelo, nic nedýchalo. Jakoby ta chvíle měla trvat navždy, a přitom byla tak krátká....  Jen ten krátký moment zahledění na svítání, na slunce ve mě dokázal vyvolat pocit štěstí a lásky. Uvědomit si, kdo jsem a co v životě mám. Že mám vše. Rodinu, lásku i skvělé přátelé. Že jsem tu, že žiju.... a to je moje dnešní chvilka radosti, se kterou jsem se s Vámi chtěla podělit.4 komentářů

To je krásné! Takový mír a klid v duši, že? :) Někdy opravdu stačí jen zlomek vteřiny.:) Ať je takových okamžiků více!
PS: Miluju východy a západy slunce! Mají neuvěřitelné kouzlo a nejlepší na nich je to, že jsou pokaždé jiné! :)

REPLY

MOc hezky napsáno, vím proč miluju západy a svítání! Přesně jak píšeš, zastavíš se a přes všechny ty problémy a starosti si uvědomíš, jak je to krásné být na světě a mít všechno to štěstí a lásku :)

REPLY

pocity štěstí jsou skvělé :) asi to nejlepší

REPLY

Moc ráda čtu tyhle řádky od tebe ;) To jsou přesně ty drobnosti, kterých si moc lidí nevšimne, ale přitom jako mávnutím kouzelného proutku dokáží člověku vyloudit úsměv na rtech :) Dnes jsem si takhle užívala červánkový východ slunce (sice pohledem z okna v práci, ale to je právě to, na co v takovou chvíli člověk nemyslí :))

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates