středa 4. února 2015

Sice už je nový rok mezi námi nějakou dobu, ale co bych to byla za milovnici tagů, kdybych nevyužila šanci i na tento novoroční. Stejně se převážně týká otázek směřujících k roku 2014:) Objevila jsem ho na blogu Anife. Tak jdu na to. 

1) Udělala jsi v roce 2014 něco, co nikdy předtím?
Nic mě nenapadá. Snad časem doplním.

2) Jaké země jsi navštívila?
V zahraničí jsem byla snad jen na Slovensku (nesmějte se :D). Chtěly jsme s kamarádkou navštívit Holandsko, ale nevyšlo nám to. Tak nám držím palce v tomto roce:) 

3) Jaké momenty ti nejvíc zůstaly vryty do paměti?
S rokem 2014 se mi pojí spoustu vzpomínek. Nejvíce na můj rozchod s přítelem, státnice, získání bc. titulu, přijetí na další VŠ, začátky bydlení v Praze, znovushledání s přítelem, nové naděje v lásce.... 

4) Za co jsi nejvíc utrácela?
Nejvíce to bylo určitě za kolej, jídlo a drobnosti v Praze, a hlavně za koncerty zahraničních interpretů viz. tento článek

5) Jaká písnička ti tento rok bude připomínat?
Těch songů bude více, a jsou to výběrově třeba právě tyhle:

Katy Perry mám ráda, a tohle mi prostě bude připomínat mé 22. narozeniny :) a skvělou kancl oslavu, kterou jsem s kamarády zažila:)

Tenhle song mě hodně držel nad vodou. Když jsem byla v květnu během učení na státnice na dně, pouštěla jsem si ho. Představovala jsem si léto, pláže, volno, svobodu, a prostě vše skvělé, co mě po úspěšných státnicích čeká. A dala jsem to a summer byly nezapomenutelné :)

Tohle se mě drželo dlouhé měsíce. A nepřestává mě to bavit ani teď :) můžu jí prostě poslouchat stále. Je skvělá. Možná je ale otázkou, kdy i tohle se mi oposlouchá, uvidíme.


6) Co si myslíš že jsi měla dělat víc?
Myslím, že jsem mohla víc máknout v učení před příjimačkama na navazující obor na VŠ. Moc jsem tomu nedala. Mohla jsem určitě více pomáhat doma rodičům, být míň drzá a urážlivá. Mohla jsem celkově být optimističtější. ... ale to bych hold nebyla já.

7) Co myslíš že jsi měla dělat méně?
Měla jsem být méně pesimista, drzá a náladová v mnoha chvílích. Víc se učit a soustředit se na budoucnost ve vzdělání. Třeba by mi to pomohlo se dostat na jiné, lepší obory. Ale co už... 

8) Jak jsi strávila Silvestr?
S přáteli, přítelem u kamaráda doma, s pitím a jídlem, plno hrami a hlavně takovým rozkošným štěnětem :) 

9) Byla jsi zamilovaná?
Ano. Rok 2014 mi v lásce hodně dal i vzal. Byla jsem 2x zamilovaná a zároveň mi 2x zlomil srdce. Byl to zajímavý rok, ale i plný porážek, co se lásky týče. Naopak mi později ukázal cestu, po které teď jdu. Snad nebudu litovat.

10) Začala jsi někoho nenávidět?
O tom nic nevím. Řekla bych, že s city ke všem jsem na tom stejně, nebo alespoň hodně podobně. Není nikdo, koho bych upřímně nenáviděla. Spíš je mi lhostejný a neřeším ho. 

11) Co jsi chtěla a dostala?
Můj největší loňský cíl byly státnice, titul bc a především úspěšné přijímačky dál... vše se mi splnilo. Řekla bych, že to byl více než úspěšný rok. 

12) Co jsi chtěla a nedostala?
Byla jsem moc zamilovaná, možná i hloupá  a slepá. To mě srazilo na kolena. Také jsem chtěla procestovat alespoň o jednu zemí více, než se mi povedlo. Snad letos klapne cokoliv, co není Slovensko či ČR.:) 

13) Oblíbený film?
Měla jsem to štěstí, že jsem se dostala xkrát do kina. :) Jsem vděčná za spoustu skvělých filmů roku 2014, které jsem mohla vidět. Jmenovitě:
Hobbit 3. část, Hvězdy nám nepřály, Interstellar, Na hraně zítřka, Strážci galaxie, Divergence a spoustu dalších :) 

14) Kolikáte narozeniny jsi slavila a jak?
Slavila jsem své 22. narozeniny, pouze doma, v kruhu rodinném, a pak menší oslava s kamarády :) nic přehnaného, ale bylo to milé. 

15) Nejlepší člověk, kterého jsi potkala?
Za celý rok 2014 jsem potkala mnoho lidí. Některé už neuvidím, jiné vídám pravidelně. Nejlepší člověk mě nenapadá, ale jsem ráda, ze své nové spolužáky. Vycházíme spolu, i když jsem se toho bála, opravdu dobře. 

16) Naučila jsi se něco?


17) S kým jsi strávila Valentýna?
S nikým.. po dlouhé době opět sama. 

18) Přestěhovali jste se?
Ano. O víkendu bydlím doma, ale přes týden obývám kolej v Praze. Je to úplně nová životní zkušenost, kterou by si měl vyzkoušet každý pořádný vysokoškolák alespoň jednou za život. Nelíbí se mi to, ale je to prostě jiné :D 

19) Změnila jsi své vlasy?
Ano, snad 2x během roku jsem si je obarvila. Ale pouze smývací barvou. Takže během pár týdnů jsem byla opět původní a nudná :D

20) Byla jsi na nějaké svatbě?
Ne, na svatbě jsem ještě nikdy v životě nebyla. :/ Pořád tvrdím, že ta první, na které se objevím, bude nejspíš moje vlastní. 
21) Nové děti?
Ještě zatím nejsou. 

22) Koho jste políbili o půlnoci?
Nejprve přítele, pak bráchu, a pár známých, kamarádů.

23) Byl to celkově dobrý rok?
Ano. Řekla bych, že byl hodně zajímavý a v mnohém dobrý. Byla jsem téměř celý rok svobodná a nezadaná. Užívala jsem si, jak už dlouho ne. Ale v mnohém jsem se cítila osamělá. I tak bych řekla, že mi spíš dal než vzal. Byl opravdu dobrý.

24) Byla jsi spíš drza nebo milá?
Spíš drzá a protivná. Před těžkou životní zkouškou se to snad dá prominout :D

25) Máš nějaké předsevzetí?
Ani ne tak předsevzetí, jako spíš přání a cíle. Chci se daleko více starat o sebe, o své vnitřní pocity, o to, co mi tělo signalizuje v tom, co je pro něho dobré a co ne. Snažím se daleko více cvičit a běhat.
Ale hlavně bych si přála konečně zdravá kolena. Tohle je to zásadní, co mi rok 2014 vzal. Zdraví. Přeju si ho nejen pro sebe, ale pro všechny mé blízké, a vůbec pro všechny obecně. Protože mi uplynulý rok ukázal, jak snadno dokáže bolest změnit stereotyp, základní lidské činnosti, které se denně vykonávají.

Také bych si moc přála se zdokonalovat ve vaření. Prý v tom nejsem dobrá. Chtěla bych být, opravdu dobrá...


2 komentářů

Veru, tak doufám, že se naučíš pořádně vařit a pak se uskuteční nějaký super blogerský sraz kam doneseš nějakou dobrotu!:)

Jinak se sice opakuji, ale přeji ať si dáš zdravý do pořádku a hlavně ať je cleý ten rok 2015 veselejší!:)

REPLY

Tak snad bude rok 2015 alespoň stejně tak dobrý:)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates