čtvrtek 4. června 2015

Konečně se mi dostala do rukou tato dlouho očekávaná kniha. Petra Soukupová a její romány jsou už celkem zaběhnuté na poli české knižní scény. Znáte tuto autorku? Co si myslíte o jejích knihách. Já jsem z ní nadšená. Baví mě víc a víc. To dokázala touto březnovou novinkou jen potvrdit.... 
Petra Soukupová je známá jako česká spisovatelka. V současnosti se věnuje především scénáristice, produkci a dramaturgii. Píše scénáře pro české televizní seriály. Na svém kontě má čtyři romány s tematikou životních, rodinných zvratů a knihu pro děti.
Úspěšná je i v získávání knižních ocenění. V roce 2008 získala Ortenovou cenu pro mladé autory za knihu K moři. O dva roky později vyhrála ocenění Magnesia litera, což je významné literární ocenění propagující kvalitní literaturu, za dílo Zmizet.
Autorka svá díla vydává výhradně pod křídly brněnského nakladatelství HOST. Ani tato dosud poslední z jejích pěti knih není výjimkou.
POD SNĚHEM 
Spisovatelka se obrací na vztahy rodinné, na ty nejbližší a nejcennější, zároveň i mnohdy komplikované a křehké. Většinou se jedná o běžné příběhy ze života, které v sobě skrývají mnoho rodinných problémů, křivd, neporozumění a zajímavých okolností. Každý čtenář se může vidět v některé postavě, v některém příběhu i lidském osudu a problému. Jsou to dramata ze života, plné rodinných zvratů, trápení, pravd a skutečností, které se objevují a po čase vyplouvají na povrch.
Toto dílo vypráví příběh tří sester, které nasedají společně do auta a vyráží na oslavu narozenin svého otce. Děj je celkem prostý a odehrává se během jednoho jediného dne. Sestry po delší době tráví společný čas i s jejich dětmi a vydávají se na běžnou cestu autem, k rodičům. Ta odhaluje více než jeden rodinný zvrat, více než jeden problém, kterým si každá sestra ve svém zdánlivě normálním životě ženy, sestry, matky, či manželky prochází.


Kniha nabízí krátké, a převážně dramatické kapitoly, které vystihují život jedné rodiny. Jejich vlastní osudy, ale i rodinné vztahy a pouta. Schopnost komunikace, pochopení, a další zásadní věci, které v této rodině v mnoha ohledech chybí.
Autorka i tentokrát sepsala zajímavý rodinný zvrat, vyprávějící lidské příběhy a běžné rodinné problémy plné nekomunikace a nepochopení. Milovníci jejích knih si opět přijdou na své. Kdo autorku nezná by měl ke každé, i této, knize přistupovat s očekáváním jejího dramatického pohledu. Ten skrývá daleko více než jen depresivní a dramatická vyústění rodinných vztahů. Její příběhy působí dost autenticky a nikoho nenechají chladným. Čtenáře vtáhnou natolik, že se stává jezdím z pasažérů jedoucího auta v příběhu.
U mě každou knihou nadšení jen stoupá. Baví mě víc a víc. Tuhle knihu bych řadila na vrchol ze všech čtyř, které jsem dosud mohla přečíst. Jak jste na tom vy? Jaké máte názory na Soukupovou? Dostala se vám tato kniha už do ruky? :)


Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates