neděle 5. července 2015

Období uplynulých dvou měsíců bylo hektické. Zapříčinilo to zkouškové období, které se neslo v duchu 7 zkoušek. Bylo to náročné, únavné, ale často i proflákané. Musím se přiznat, že jsem si našla více než hodně času, abych prokrastinovala, četla knihy, které neměly se zkouškami nic společného, lenošila a snažila se neustále vyhýbat učení. Pořád jsem se vymlouvala, omlouvala si svou učící neaktivitu a většinou jsem si to ani nevyčítala :D
Ale vše jsem zdárně zakončila. A nyní se můžu s chutí vrhnout na další neomezené a konečně ničím nerušené čtení ... ale teď zatím zpátky k tomu, co se mi během zkoušek dostalo do rukou a co jsem měla možnost přečíst:)BUZÍČCI = Jan Folný

nakladatelství: Host
250 stran
Česká literatura - povídky 

Tuhle knihu mi doporučila kamarádka ještě těsně před začátkem zkoušek. Nejen název, ale i pár dalších faktorů mě odrazovalo. Nebyla jsem si motivací k četbě jistá. Nakonec jsem se nechala ukecat a svést. A jsem ráda. Bylo to jedno z nejzábavnějších a oddechových čtení. Bavila jsem se každým slovem, větou, přečtenou stránkou... otevřelo mi to oči v tom, že bych k žádné knize neměla mít žádné předsudky a zábrany, dokud si nepřečtu sama alespoň pár stran a neudělám si vlastní názor. Moje hodnocení je velmi pozitivní, a ke knize bych se jednou ráda vrátila :)  ŠEPOTÁNÍ - PŘÍBĚH ZE SKUTEČNÉ ŘÍŠE DIVŮ = Anita Grace Howard 

nakladatelství: Albatros Media - CooBoo
416 stran
Sci-fi a fantasy - román

Na tuhle publikaci jsem nějakou dobu narážela v metru na plakátech a reklamních spotech. Neustále mě lákala obálka, která mě dokáže hodně navnadit. Často je to právě obálka, která je prioritní ve výběru. Jsem dost prodejná a barvy a zajímavé obrázky mě dost osloví. 


POD VODOU = Juli Zeh

nakladatelství: Host
220 stran
Světová literatura - thriller

Kniha mě oslovila a chtěla jsem vědět více. Celkově jsem byla trošku zklamaná. Začátek a prostředek mě vůbec nebavil. Prokousávala jsem se pasáží, která mě moc nebavila, četla jsem jen proto, že jsem chtěla odhalit konec. Posledních asi 30 stran jsem si užila a dychtila se dostat konce a odhalení závěru. Nemyslím, že je to špatná kniha. Příběh je dost zajímavý, ale mě osobně to celkově nesedlo. I tak si myslím, že stojí za to zakusit se začíst. Třeba právě vám sedne daleko lépe než mě. 

SLADKÁ NEVDĚČNICE = Marcela Serrano 

nakladatelství: Host
200 stran
Světová literatura - povídky


Kdo zná knihu Deset žen od stejné autorky už ví. Kniha je napsána v podobném duchu. Opět jde o povídky, konkrétně o 20 povídek, 20 životních příběhu žen, o lásce a sexu, životě, naději i zklamání, manželství a nevěře, opuštění i samotě. Něco, co spojuje všechny ženy, ač pochází odkudkoliv na světě. Autorka ví, jak psát, tak aby to oslovilo, a myslím, že nejen ženské čtenářky. Její díla mě moc baví. Tato snad i více než předchozí. 

ALICE V ŘÍŠI DIVŮ (A TAKY PŘED ZRCADLEM) = Sarai Walker

nakladatelství: Domino
408 stran
Světová literatura - román pro ženy

Název knihy může být zavádějící a to hned dvakrát. Nejen, že tě navádí k příběhu o Alence v říši divů, ale i k příběhu o ženě, která bojuje s nadváhou. To vše se prolíná s dost tajemným a nepochopitelným příběhem, jenž k celkovému příběhu nejprve nezapadá. Než se pořádně začteme a začneme chápat postavy, prolínající se životní osudy a příběhy, trvá to. Ale kniha mě bavila. Bylo to dobré, oddechové čtení během zkoušek. Závěr byl také dost zajímavý a pro mě i nečekaný. Já mohu jen doporučit. Pokud se bojíte, že jde jen o čtení o běžných ženských problémech s řešením váhy, tak to jste na omylu. Je toho víc, mnohem víc. 

ROZEPNUTÁ = Nicki Reed

nakladatelství: Mladá fronta
280 stran
Světová literatura - román

Celkem zajímavý příběh, který se nečekaně zvrtne. Mě osobně se celkově líbil. Žena, která žije relativně poklidný, manželský, ale trošku nudný život, pozná někoho jiného. Ženu, mladou, divokou a nespoutanou, která jí ukáže, že život může být i jiný, zábavný a plný něhy a divokosti zároveň. Věřím, že i zralejší člověk může objevit dosud nepoznané sexuální touhy a poznat, že ho přitahuje i stejné pohlaví. Proč by ne. Přijde mi to lidské, normální. Jen je někdy těžké přiznat to nejen okolí, ale i sám sobě. Akorát to, jak to okolí příjme a smíří se s tím si myslím, že zde nebylo vykresleno zcela reálně. Nemyslím, že by to takto vesele, až možná i komicky a hlavně pozitivně dopadalo i v reálném životě. Bohužel, to je můj názor. Ale jinak se mi kniha líbila a nelituji, že jsem po ní sáhla a začetla se. Naopak. Jak vidíte, i během zkoušek se člověk může parádně zaměstnat jinak, než učením. Já jsem toho příkladem :D. Jsem mistryně v prokrastinaci. To klidně přiznám bez mučení.
Zkoušky jsem už naštěstí za mnou. O to víc se můžu pustit do dalších skvělých knih a nyní i zcela bez výčitek :) Budu ráda za tipy a názory na knihy, které bych si měla přečíst. Co byste mi rádi doporučili. Sem s tím. Moc za to děkuju!

veškeré zdroje: http://www.databazeknih.cz/


Zdraví Vaše v dnešních dnech tropy zmožená, ale stále veselá 3 komentářů

5 oblíbených knížek z 6, to si měla štěstí :) no, prokrastinace :D momentálně jí trpím teď já :D ty aspoň čteš, já jen civím do obrazovky :D

REPLY

Na to šepotání jsem taky koukala a mám to stejně. Vybírám si podle obálek :))

REPLY

Na Buzíčky jsi mě naladila, zahlédla jsem knihu i u pár lidí na instagramu a s ní i samou chválu, tak si ji třeba i stihnu pořídit na další cestu. Za sebe mohu doporučit Wonder od R. J. Palacio, ale nejsem si jistá, zda je přeložená do češtiny :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates