čtvrtek 20. srpna 2015

Nadcházející trip jsem zmiňovala již v minulém článku. Jak jsem psala, tak se také stalo. Odjely jsme. Trip proběhl. Ale... vše nebylo tak růžové a snadné, jak bych doufala!

S kamarádkou Goov jsme zvolily cestovku EUROTRIPS.cz.

Cestovka od mladých "pro mladé" (to berte s nadsázkou). Nevím, jak líp to popsat. Zkráceně jde o mladé delegáty, kteří naplánují krátké tripy do zahraničí za účelem rychlé poznávačky dané země. Jedná se o 3 až 5 dní, podle vámi vybrané lokality. Na výběr je Londýn, Paříž, Řím, Amsterdam. Četla jsem, že nově plánují i Berlín, Budapešť, Krakow nebo Wroclaw (to by mohlo být zajímavé, konečně nějaká nová, neokoukaná místa). 

Vy máte jediný úkol, sbalit nutné věci, a dostavit se na plac odjezdu (Praha hlavák). Když se dorazí na vytoužené místo, máte volné pole působení. Chodíte si sami po svém (a do toho máte na výběr, zda některé akce chcete dělat společně s delegátem a dalšími návštěvníky, či nikoliv - např. ve 14:00 jsme měli na vybranou společný výlet na kolech po Amsterdamu, nebo v 19:30 výlet na lodi po kanálech přes Amsterdam. Jinak si celou "dovču" organizujete a vedete po svém.


Jenže ouha...  nejspíš jsme chytly špatnou karmu. Náš zájezd měl trvat celkem 4 dny i s nocováním v Amstru. V pátek jsme měly vyjet směr Holandsko a v pondělí se navrátit do naší rodné země. Ale (shodou velkých náhod) jsme se v den odjezdu dozvěděly, že nám cestovka náš zájezd zrušila dokonce už před měsícem (ou) a automaticky jsme s Goov byly přeřazené na podobný, za to kratší (jednodenní) zájezd. Bez přespání, pouze x hodin v buse, půl dne v Amstru a pak zase x hodin v buse na cestě domů. (dlouho jsme váhaly, zda jet/ zas tak dlouho ne, protože jsme se to dozvěděly až v den odjezdu/ proč?/ kvůli mylné komunikaci-prý nám poslali email už před měsícem, nic nám doteď nepřišlo-ale chyby se stávají).
I tak jsme se odhodlaly, přes veškeré náročné, zrychlené a vyčerpávající cestování, bez vidiny odpočinku a spánku v posteli na dalších x hodin/ dnů. Pouze nocleh v buse, následné vyčerpávající chození po Holandsku a dalších x hodin opět a pouze v buse. Riskly jsme to.!

Amsterdam byl náš. Zdolaly jsme ho v sobotu. Konečně! Potom všem, jak jsme o něm loni snily. Nakonec jsme ho dobyly a procházely se uličkami sexu, neřestí, drog, svobody a neskutečné volnosti. Bylo to skvělé, náročné, úžasné, strastiplné, unavující vyčerpávající i dokonalé zároveň. Mísily se ve mě veškeré emoce a pocity během celého zájezdu. Od začátku do konce. Neustále se mi měnily nálady. Byla jsem neskutečně nadšená i vytočená zároveň. I tak nelituji.

Krom zmíněného omylu se zrušením a změnou, mě vytáčeli řidiči. Věřím, že řízení přes noc je náročnou záležitostí. I tak si příjezd v ranních hodinách skutečně nepředstavuji v 11 dopoledne, s následným vypuštěním do ulic v poledne. Tím jsme ztratili spoustu hodin, které jsme mohly využít jinak (třeba by bylo lepší vyjet dřív jak v 10 v noci). A zpáteční cesta s GPS a snad 3kráte se otáčením a navracením na zpátek, to bylo něco... ale nechci jen kritizovat.

Pokud bych samou cestovku zvolila znovu? - Ano. Chybami se člověk učí. Byl to kiks z jejich strany, ale částečně i náš. Neověřily jsme si dopředu, zda vše platí tak, jak má. Naivně jsme všemu věřily hned od začátku. Příště bych ráda do Paříže, nebo do Říma (proč ne s touto cestovkou, uvidíme...) :)Klik. viz. střípky fotek, momentů s následnými komentáří... 
Jaké jsou vaše zkušenosti s různými cestovkami? Znáte Eurotrips? Máte jiné podobné zážitky? Sem s nimi :))


5 komentářů

No, to je teda nepříjemné :) já už dlouho (od Itálie, která byla tak před 5-6 lety) nebyla nikde s cestovkou, vždycky tak nějak svépomocí. Vlastně jen jednou ve Vídni a to si už ani nepamatuju jméno té cestovky:D
Muselo to být fajn, akorát škoda, že jste tam byly jen takovou chvilku.. ale tak třeba se tam ještě někdy podíváš anebo pokud stačilo, tak jinde:)

REPLY

To je PR clanek? :) S cestovkami necestuju... A neumim si predstavit, ze kdokoli pod 60 si na vylet do evropskeho mesta musi najimat cestovku. Jizdenky na vlak/bus ci letenky jsou otazka 5 min u internetu a podobne ubytovani. Nechapu, ze jste si s kamoskou nenechaly radeji vratit penize (pokud jste to tedy nemely zdarma v ramci pr akce) a nejely na 4 dny samy. Par hodin v Amsterdamu mi prijde jako ztrata casu, vzhledem k delce cesty.

REPLY

Jejee, tak to je sakriš smůla :// to vás obdivuji, protože bych po takové domluvě-nedomluvě asi nejela, zvlašt když to bylo uplně jine, než jste planovaly.. nadruhou stranu vám Amster hrozně závidím, taky se tam toužím jednou vydat:) my za týden odlétáme s kámoškou do Říma ♥

REPLY

Proč nejet sami a nezařídit si vše po svém?

REPLY

Jak se znám, tak mě by to strašně vytočilo, nafoukla bych hubu a šla domů:D Navíc na noc strávenou v buse a pak šmatlání celý den někde už stará a nedávám to:D

Ale zas na jednu stranu lepší jeden den, než žádný :))

My se do Amsterdamu chystáme na začátku října. Aktivně jsme se jednoho opilého večera rozhodli a se spolubydlícími si koupili letenky:D Jsem na to zvědavá :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates