středa 30. září 2015

Pokud ještě neznáte jméno Barbora Šťastná ve spojitosti s českou literaturou, tak byste to měli NAPRAVIT. To vám říkám na rovinu. Na tuhle autorku a její dvě dosavadní knihy zde budu nyní pět pouze a jenom samou chválu...

Bára je mladá maminka dvou dcer a manželka od rodiny, ale také úspěšná žena, co se týká novinařiny a redaktořiny. Je vidno, že rodina i kariéra jdou v ruku v ruce a tato žena to zvládá s přehledem!?

Ne vše je tak skvělé a růžové. Ale ona to tak ani nechce. Chce být šťastná a přitom život přijmout takový jaký je, i s jejími a životními chybami a problémy, které jí a její rodinu provází. A za to je vděčná. I přese vše, co jí život a skloubení kariéry a rodiny přináší, je nad věcí, a z mnohých nesnází si dělá srandu a snaží se to brát s humorem. Ono by se z toho pak člověk mohl taky po... a to by bylo o ničem. Jen bychom se váleli v depresích u čokolády a měli pocit, že nic nemá smysl...

Autorka píše i vlastní blog (veškeré foto z tohoto blogu) a některé pasáže z něj naleznete v knize. "Každý den v podmínkách všedního života testuji nejrůznější způsoby, jak být šťastnější. Toto jsou moje zápisky." Tak představuje spisovatelka svůj blog.
Obě knihy jsou rozděleny na různé kapitoly a pojmenovány podle různých situací a životních okolností. Každá kniha je jiná, svá, a přesto si jsou podobné a popisují to stejné, autorčin život. Ten se dá přitom vidět i dost obecně a vidět se v něm může každá z nás... ať už jsme také matka, babička, dcera, nebo jen mladá holka, která chce být v životě svá, šťastná a se vším spokojená. A přitom má pocit, že se jí v mnoha věcech nedaří. Že se jí něco děje jakoby naschvál. A stejně na to nazírá s nadhledem a "plná" optimismu.


Šťastná kniha 

dílo z roku 2013
232 stran
Nakladatelství Motto

"Také jste někdy chtěli svůj život změnit, ale přitom si ho nechat takový, jaký je? Přečtěte si, jak jsem začala hledat radost v každodenním životě."
Těmito slovy láká autorka čtenáře k debutovému dílu. 
Šťastná kniha mi dala spoustu zajímavých pohledů a názorů na můj vlastní život pohledem autorčiných slov o jejím vlastním životě. Sama jsem zkoušela mnoho cest a možností, jak si lépe uspořádat život, abych měla pocit, že dokážu a můžu být šťastnější. Nejvíc se mi vždy osvědčí cesta nic neřešit, neměnit a žít tak, jak chci. V přítomnosti. Tak jak jsem tu teď, jsem nejvíc svá a spokojená. Nic mi nechybí. Změny mohou přinést mnoho nového a zajímavého, vytrhnout nás z všednosti a stereotypu. Ale mohou přinést i chaos a zmatek.
Tuhle knihu mám moc ráda. Otevřela mi v mnohém oči. Ale nejde o ní moc říct. Nejde se vybrat to nej a vztáhnout to na všechny. Každý by si ji měl přečíst a uvědomit si, v čem se nejvíc vidí on sám.:) Nakonec si stejně uvědomíme, že máme mnoho společného, každý jeden z nás...


Jak jsem sebrala odvahu 

dílo z roku 2015
240 stran
Nakladatelství Motto

Další, v pořadí druhé, dílo, nás svádí a odvádí opět k autorce a jejímu životu. Obrací nás nyní k tématům strachu a odvahy v životě každého z nás, ale opět očima autorky a jejích největších strachů, obav, ale i odvah a kuráží.
Zas a znova se v tom vidím. V mnoha životních obavách, možných prohrách, ale i výhrách a odvahách.
"Přišla jsem ale na to, že i když se strachu nezbavím, nemusím ho za švech okolností poslouchat. I se strachem můžu sebrat odvahu a dělat věci, které bych od sebe nečekala."  Třeba takhle popisuje autorku svůj boj se strachem. I to je jedním z jejích faktorů a rad, jak s ním zatočit.

Upřímně nedokážu říct, která kniha mě nadchla víc. Snad první? Či druhá? Jedno vím s jistotou. Obě mají v mém - seznamu přečtených - plnohodnotné místo vysoko na žebříčku TOP knih. 


Ale co vy? Znáte autorku? Četli jste alespoň jednu její knihu, nebo některé blogové články? Pokud ne, tak Vám její řádky a myšlenky vřele doporučuju :) nebudete litovat. Naopak si myslím, nebo spíš pevně věřím, že se v mnoha věcech uvidíte i vy sami :) přeji pěkně počtení!
3 komentářů

Páááni, autorku sice neznám (ale kamarádka se jmenuje úplně stejně), ale ty knihy jsou přesně pro mě !! Strašně se mi líbí už nadpisem a obalem. Přesně takové pozitivní a motivující knihy hledám a potřebuju. :D :) Musím si je pořídit. :)

REPLY

Bářin blog už nějaký pátek čtu a ačkoli nepřidává nijak často, jsem vždy ráda za každý článek:)

REPLY

Před pár dny jsem dočetla Jak jsem sebrala odvahu a jsem nadšená! Mám pocit, jak by Bára viděla do mého života. Inspirativní čtení, které mě donutilo zamyslet se nad vlastním životem. Na blogu je recenze pokud chceš :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates