úterý 9. října 2018

Jeden z posledních pátečních večerů v srpnu jsem zažila další krásné a nezapomenutelné rande.

Mám ráda, když s přítelem i po téměř dvou letech vztahu zažíváme rande, při kterém se cítím, jako by to bylo znovu poprvé. Jednou za čas vymyslíme krásný a pro nás třeba i nevšedně strávený večer ve dvou. Dokonce jsme se na to i lépe oblékli a vydali se za dalším dobrodružstvím ... 

Tentokrát jsme byli v Praze na lodi s večeří. A bylo to zkrátka skvělé.Konkrétně jsme strávili plavbu na večerní lodi s názvem: Křišťálová večeře. Vyplouvalo se v 19.30 hodin z přístaviště u Čechova mostu. To je nedaleko zastávky Na Františku (kousek od Palladia), ale také od Právnické fakulty.


Ihned u vstupu na loď jsme dostali welcome drink a sedli si na okraj k jednomu ze stolů pro dva, abychom měli dobrý výhled na Prahu při západu slunce. Navíc jsme seděli i kousek od stolů, kde se v prvních minutách plavby začal chystat raut. (jsme docela gurmáni :D). 
Loď je celoskleněná, po celé palubě má stoly, je zastřešená, ale v létě dokážou střechu téměř celou otevřít. I my si vychutnali jízdu bez střechy, a v srpnu a v těch teplých dnech i nocích jsme to ocenili. 

Po pár minutách, co jsme vypluli, se otevřel raut, a my si vychutnávali večeři. Podávalo se několik druhů jídel, převážně i česká kuchyně. Každý si mohl vybrat co chtěl a kolik chtěl. Jídlo jsme čekali lepší, byla to průměrná kvalita, ale i tak jsme si vybrali. Na výběr bylo mimojiné třeba: polévka, guláš, knedlíky, kaše, řízky, zapečené brambory, špagety, různé saláty a sýry. Po celou dobu jsme si mohli objednávat pití a alhokohol dle libosti (ten ale nebyl v ceně plavby).
Plavba: Vyplouvalo se od Čechova mostu (nábřeží) - pod Karlovým mostem, s výhledem na Hrad a Petřín po pravé straně, kolem Starého města, pak jsme dopluli ke stavidlu (tam se klasicky čeká, než se zvedne voda, a může se plout). Dále jsme pluli kolem Národního divadla, kolem Vyšehradu, až dozadu ke Starým lázním. - překvapilo mě, že jsme pluli tak daleko. Nikdy jsem nebyla lodí dál, než u Vyšehradu.


Co nás opravdu potěšilo, byla živá hudba. Na lodi byl klavírista a zpěvačka, která zpívala současné hity a covery, a krásně to doplňovalo plavbu s hudebním doprovodem v pozadí. :) Byla tam opravdu příjemná atmosféra.


Hodnocení: Byly to skvěle strávené 2,5 hodiny v nejlepší společnosti. Ale je vidět, že je to turistická atrakce, a Češi se na lodi moc nevyskytovali. I personál byl zahraniční, a mluvili na nás většinou anglicky.

Já jsem plavbu vyhrála na Instagramu v soutěži, a jsem za ní moc ráda. Ale bavili jsme se o tom, a asi bychom si to s přítelem sami nekoupili. Jedná se 3 000,- plus peníze, které utratíte nad rámec (za drinky, které nebyly nejlevnější). Za mě zážitek doporučuju, ale předem si zvažte, jestli vám ty peníze za to stojí. Já si to užila s přítelem užila, ale příště bych vybírala jednoznačně klasickou plavbu bez jídla, které za nás bylo spíše průměrné.
Dávali jsme si například špagety Aglio e olio - které byly studené a celkem bez chuti. Druhý den doma jsme měli takovou chuť na opravdové, že jsme si je sami uvařili (a byli o 100% lepší). Jídlo bylo tedy opravdu slabší, ale jinak to byl zajímavý zážitek a loď po Vltavě by měl každý aspoň jednou zažít.:)
A co vy? Máte podobný zážitek, nebo nějaký, který byste mi doporučili ? :)1 komentářů:

Tak to je moc krásné :) Věřím, že jste si to s přítelem moc užili :) Já bych tam šla jenom kvůli tomu jídlu a když píšeš, že je lepší si uvařit doma, tak to si radši zaplatit nějaké levné palubní lístky a jenom se projet :D Nám se zase stalo s přítele, že když za mnou přijel do Pce, tak jsme se šli projít. Taky jsme byli celkem začančaní. Chtěli jsme jít na valy u zámku, ale pán nám řekl, že už je zavírají a že ho mrzí, jestli nám zkazil první rande. Moc nás to potěšilo, když už jsme spolu přes 5 let :D :) Jinak my moc rádi chodíme do kina a vždy omrkneme i něco v nákupáku :) Když člověk někam vyrazí, má čas se věnovat jenom tomu druhému ♥ Prosímtě, jak to teď máš s blogem? Ten svůj na blogu jsi zrušila? :) a co ten na blogpostu? Děkuji za odpověď! :)

WantBeFitM

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates