pátek 9. listopadu 2018

Absolvovala jsem zatím dva workshopy od holek z Czechitas, a konečně mám potřebné zkušenosti k sepsání článku. Proto bych i vás ráda navnadila a napsala o holkách a workshopech pár slov. Třeba i vás to bude motivovat, nebo objevíte nové možnosti vzdělávání :)

Czechitas je tým lidí, kteří se snaží vzdělávat hlavně holky, ženy, ale i děti, a otevřít jim možnosti v rámci vzdělání ve světě IT. Pořádají různé školení od datové analytiky, tvorby webu, grafiku až po programování. Zaměřují se na různé věkové kategorie, školí od malých dětí, středoškoláků, až po dospělé ženské. :) Září, říjen a nyní i listopad jsou pro mě měsíci vzdělávání. Účastnila jsem se již dvou školení a za pár dní mě čeká další, na které se těším asi nejvíce....

Vektory - září 
Facebook - říjen 
HTML / CSS - listopad 

Už teď si přijdu v oblasti Facebooku a reklamy daleko jistější, zvládnu nastavit kampaň a sledovat  návštěvnost i prokliky. Také jsem se naučila pracovat díky vektorům s novým grafickým nástrojem Inkscape a mám daleko širší možnosti při tvorbě loga, banneru, reklamy, nebo prostě čehokoliv, co je zrovna aktuální.
Brzy se chystám kódovat a použít HTML a CSS na pokročilé úrovni. Sama jsem se přes blog dostala k tomuto typu kódování, ale pořád cítím, že bych se chtěla posunout dál. A brzy budu snad mít tu možnost.

Já jsem z téhle možnosti a formy vzdělávání nadšená. Navíc se zde seznámím se spoustou inspirativních a stejně zapálených holek. Líbí se mi, jak jedna holka učí nás další, jak nám předává své know-how, i když je to někdy náročnější. Vždy to stojí za to.
Něco takového tu pro nás holky chybělo. I kdybyste se tomu nechtěly do budoucna věnovat naplno, ale jen jako koníček, nevadí. Třeba víte, že z vás nebudou programátorky ani grafičky, i tak je to další skvělá možnost, jak se zlepšovat, a naučit se něco nového. Můžete se vzdělávat kvůli sobě a mít ze sebe dobrý pocit.

Líbí se mi přehledný web, kde si můžete filtrovat jednotlivé worskhopy podle města, zaměření,
nebo i úrovně znalostí. Některé školení jsou pro pokročilé, ale většina z nich je i pro úplné začátečnice. Holky tu mají prostě opravdu přehledný kalendář nabitý akcemi. 

Jediná podmínka je, abyste se zaregistrovaly, a vyplnily krátký otazník na worskhop, kterého byste se rády zúčastnily. Někdy je zde větší nadšení pro školení, než je počet míst. Proto je zde potřeba vyplnit i cíle a motivace, a holky z Czechitas poté vyberou ty asi nejvíce motivované. :) A ty se pak těší na školení vedené odbornou kolegyní. Někdy jsou tu i různé konference a setkání, kam není potřeba se registrovat, prostě přijdete a užijete si to. :)

Já jsem ze začátku neměla moc štěstí, ale pak jsem se dostala na svůj první workshop a od té doby mě to nepřestavilo bavit se neustále v něčem zlepšovat.

A co vy? Už jste někdy slyšeli o Czechitas? 


8 komentářů

o Czekitas jsem teda ještě neslyšela, ale zní to opravdu zajímavě:) Já jsem právě teď v rámci vysoké školy v jedné marketingové organizaci a mám možnost chodit taky na různé workshopy z této oblasti a je to fakt zajímavé, už jsem taky na pár byla a je až udivující, kolik jsem se toho dozvěděla a kolik toho neumím! :D

REPLY

Kubi:
no vidíš :) třeba i Czechitas by ti dál pomohly se rozvíjet a dál se vzdělávat, pokud jsi v oboru marketingu :)

REPLY

Už jsem o nich slyšela, díky tomu, že jednu z nich znám, ale zatím mě to doposud tolik nehlásilo, abych se také přihlásila, ale věřím, že to jednou a možná dost brzy přijde - jsem takový IT nadšenec :)

Malá Dominika

REPLY

Já o nich ještě neslyšela, ale je to určitě super věc a ti, které to baví, se mohou naučit spoustu nového, což je super :)

SmileThess

REPLY

Malá Dominika:
no vidíš, to je super že jsi IT nadšenec, myslím, že i tohle by se ti mohlo líbit :)

REPLY

Thess:
Tak jsem ti snad aspon malicko rozsirila obzory .)

REPLY

O Czechitas jsem slyšela, každopádně mě s tímhle programováním pomáhá přítelma postupně se to učím od něj :D Ráda ale chodím na workshopy ohledně SEO, copywritingu apod. :)

TheWayByA

REPLY

Anna Venkrbcová:
tak tam není právě jen programování, ale i marketingové workshopy :)
a na jaké a kam chodíš Aničko ? :))))

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates