pondělí 5. listopadu 2018

... je to opravdu tak důležité, když chodím pravidelně k zubaři ?

JOP, to si piš. 

Zrovna včera jsem (po 7 měsících) navštívila dentální hygienistku v Praze, a odcházela jsem s úsměvem, spokojená, a se skoro dokonale vyčištěnými zuby. Nikdo vás nemůže nutit, abyste na dentálku chodili, ale já vám chci dát pádné důvody a argumenty, proč byste měli. A také doporučím pár rad, co a jak :)

Domů jsem si odnesla mezizubní kartáčky a černou pastu z uhlí od značky Curaprox. Jedná se o profesionální značku, která vám pomůže s domácím čištěním. Používám měkký kartáček, kartáčky do mezizubních prostor a nyní i pastu od této značky a jsem maximálně spokojená. 

Jak u mě probíhala návštěva: 

1. vyplnila jsem vstupní formulář, kde jsem uvedla základní údaje o mé osobě, ale i stav chrupu, případné bolesti zubů, ptali se zda, se na něco léčím, beru prášky a podobně, nic neobvyklého.
2. poté jsem šla do ordinace k hygienistce, která mi zkontrolovala chrup, zjistila můj stav zubů, udělala fotky chrupu a ukázala  monitoru to, co by bylo potřeba vyčistit, detailně se mnou probrala zuby vše mi vysvětlila a ukázala na vytvořených snímcích, a popsala, co se bude dít následovně.
3. pak začal první proces - čištění zubů, odstraňování plaku a zubního kamene.
4. druhou fází byl airflow - neboli pískování - odstraňuje se tím pigmentace, a tedy žluté skvrny od kávy, čaje nebo ovoce a zeleniny, a zuby jsou čisté a světlejší.
5. nakonec mi zuby zkontrolovala, a naleštila, prostě závěrečné dočišťování zubů.
6. potom se mnou prošla čištění mezizubních prostor, vyzkoušely jsme nejrůznější tloušťky kartáčků a zjistily, že bych si neměla prostory čistit jednou velikostí, ale hned třemi.Za mě to byla profesionálně odvedená dentální hygiena. Domů jsem odcházela s naprosto dokonalým pocitem čistých a zdravých zubů. Navíc slečna hygienistka byla příjemná, vše mi vysvětlovala krok za krokem a zasvěcovala mě do toho, co dělá nebo bude následovat.

POKUD STÁLE VÁHÁTE, tady jsou důvody, proč JÍT: 


  • odstraní se tím plak, zubní kámen, a další nečistoty
  • redukce bakterií a zamezení infekcím a kazům 
  • odstraní se nánosy pigmentace od nápojů a jídla - zuby jsou světlejší hezčí 
  • nikdy si je sami nevyčistíte doma tak, jako vám je vyčistí profesionál nástroji 
  • zamezujete budoucím nepříjemnostem a bolestem zubů 
  • necháte si odborně poradit, zkontrolovat stav zubů a dásní a zjistíte, zda používáte správnou techniku na čištění zubů a mezizubních prostor, a používáte správný kartáček a pastu 

Abych nezapomněla, důležitou informací je, že jde o bezbolestný zákrok. Mě osobně nebolela ani jediná procedura a čištění. Nemusíte se ničeho bát. 


Bohužel nemám srovnání před, ale aspoň můžete vidět mé zuby po vyčištění. Na fotce není žádný filtr.  


Doporučuje se chodit 2x ročně, stejně jako k zubaři na prohlídky. Pokud ale člověk zvládne jít aspoň 1x za rok, je to dobrý krok pro zdravější zuby.

Věřím, že řada z vás chodí pravidelně na dentální hygienu. A kdo ne, tak snad jsem vám dala pár tipů a důvodů, proč to zkusit :) 


10 komentářů

Mně zubní hygiena bolí stejně jako zubař. Mám extra citlivé zuby a ani 2 injekce mi moc nepomůžou, takže je pro mě tohle vždycky utrpení, brečím a těším se, až to bude za mnou. Zrovna příští týden jdu k nové zubařce, tak uvidíme :/

TheWayByA

REPLY

No tak teď je mi hanba :D Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje! Věřím, že člověk si nikdy nevyčistí tak dokonale zuby doma jako když mu to udělá profesionál :)

WantBeFitM

REPLY

Anna Venkrbcová:
jo vím, že někomu to děla zle a boli ho to :/ zalezi na citlivosti jak rikas. snad bude nova zubarka skvela :) drzim palce. je zazrak mit dobreho zubare a ja to stesti bohuzel nemam.

REPLY

Michaela Šislerová:
Míšo jsem ráda, že jsem někomu ukazala neco noveho :) urcite to jdi nekdy vyzkouset :)

REPLY

Na dentálce jsem byla dvakrát a mám z ní větší trauma než ze zubaře :D Vzala na mě největší velikost mezizubního kartáčku i když používám menší a teklo krve jak z prasete :D Takže dentální hygienistce v našem městě se vyhýbám obloukem. Ale snad seženu někde jinde nějakou šikovnější :)

REPLY

Já nemohla kvůli rovnátkům, ale rouzhodně se tam objednám :) Mám problémy se zuby už od 12, tak by to bylo určitě dobré :)

REPLY

Já byla a nic moc se nestalo :D jelikož zuby si čistím dobře, mezizubní používám, kámen nemám atd. :D tak nevím zda jsem byla u špatné nebo co :D Dřív jsem se zuby měla velké problémy, ale teď (klep, klep) už je to naštěstí několik let dobré :)

SmileThess

REPLY

Aires's world of books:
no vidíš, a mě zas řekla, že je dobře, aby tam ten kartáček šel hůř, hlavně aby se mezi zubama nevyklal, ale šel tam na fest, a pořádně to projel a pročistil, a že bychom měli mít minimálně dvě tři velikosti, protože každá mezera je jinak široká :) takže to snad nedělala tak špatně si myslim .)

REPLY

Šárka Prokopová:
jo rovnátka jsem nikdy neměla, ale chapu, ze je s tim vse asi komplikovanejsi :) snad uz to bude jen dobre u tebe :)

REPLY

Thess:
no to jsi stastny clovek :) važ si toho a pokracuj v tom :) myslim si ze spousta lidi ma kamen a problemy :) a kdo ne, tak to ma velkou vyhodu

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates