středa 28. listopadu 2018


Když jsem uviděla tenhle krásný projekt, neváhala jsem ani minutu. Věděla jsem, že je to nádherný dárek pro blízkou osobu, do kterého se chci zapojit. O to víc se těším, až si moje mamka tuhle knížku rozbalí pod Vánočním stromečkem. 

Milju.cz je tu proto, aby si lidé vyjadřovali to, jak se mají rádi a co pro ně druzí znamenají. Někdo to třeba nezvládne říct osobně skrz slova. A tak prostřednictvím knížky, nebo přáníčka, sepsat to na papír, to jde skoro samo. Co myslíte? 
Když se prokliknete na web, hned vás u srdce zahřejí milé fotky, krásná motta, a hlavně láska a emoce všude kolem. :) Můžete si zde vybrat mezi dvěma knížkami - pro maminku, nebo milovanou osobu. 

Hlavní je, že svůj knižní obsah si tvoříte sami. Máte zde přednastavené věty a šablony, ale to vyjádření citů, díků a všeho, co chcete milované osobě říci, si už tvoříte vy sami. Vy jste těmi autory.
Mě osobně to hned nadchlo. Je to hlavně mnohem osobnější, protože se zde mohu vypsat a popsat mamce, co pro mě znamená, a je to cílené přim jí konkrétně. 

Také jsem se nadchla, protože jsem zde mohla ihned ozkoušet to, co jsem se naučila na nedávném kurzu kaligrafie a krasopísma. Ihned mě to tvoření chytlo. Snažila jsem se, aby písmo a slova v knize nejen hezky zněla, a měla krásný obsah, ale aby i působila opravdu krásně na papíře. Ten kurz mi dal hodně, a byl nejen poučný, ale i zábavný. (ale o tom v jiném článku).

Na webu jsou na výběr i přáníčka. Kdo nemá rád delší vypisování, může si zvolit kratší, ale neméně krásné, vyjádření psané na papír. I ta jsou primárně určena mamince, nebo milované osobě, partnerovi. 

Jak je vidět z fotografií, já jsem si zvolila knihu pro svou maminku, do které se snažím postupně, s rozvahou a krasopísmem, vypisovat všecko to, co bych chtěla mamce říct. Asi jsem člověk, který jen tak neumí přijít, chytit ji za ruku a poděkovat jen tak za vše. A proto mi tohle přijde jako skvělá forma vyjádření citů. Doufám, že z toho bude mít radost nejen teď k Vánocích, ale pokaždé, když si knihu otevře a začte se...Já jsem nikdy nebyla kreativně zručná. Ale tady mi konečně přijde, že to není tak složité. Navíc ve spojení s falešnou kaligrafií, kterou se snažím aplikovat jako kreativní písmo, si připadám skoro jako umělec :D :)
Každý takový nápad je opravdu jedinečný. Jak už jsem psala výše, vy sami jste vlastně autoři knihy, a tvoříte druhému to, co byste mu chtěli říct. Třeba mu děkujete, vyznáváte mu lásku, nebo mu jen chcete dát najevo, že tu jste pro něj.
Důležité je, že takový projekt je skvělý nejen na Vánoce, ale je hezké něco takového darovat i třeba v průběhu roku. Prostě jen tak, pro radost. :) Protože, proč ne.


Pro mě to sice byla tentokrát #spolupráce. Ale neváhala bych ani minutu, a knihu bych i tak mamce koupila. A když mi přišla, naživo jsem zjistila, že je ještě daleko roztomilejší. Těším se, až si ji už brzy rozbalí pod stromečkem. 


Líbí se vám tento projekt? 


Veronika. 


10 komentářů

Jeee, tak to je super dárek, škoda, že jsem na to nepřišla dřív, pro mamču už dárky mám. :)

REPLY

Natálie D.:
Škoda :) ale tak mužeš ji to darovat i jindy :) treba na Valentyna nebo k narozeninam :)

REPLY

Tento projekt už jsem viděla, ale přijde mi to hodně podobné knížkám Mementerra :) Každopádně je to krásný dárek. Já mamce loni ke 40 vlastnoručně vytvořila scrapbook, kde byly naše společné fotky se mnou úplně od plenek a celou knížkou je provázena básničkama, které jse složila :) Nechala jsem tam několik volných stránek, aby pak mohla dotvářet obsah sama ♥

Myslím, že maminkám tyhle diy dárky udělají největší radost :)

WantBeFitM

REPLY
avatar
Veronika Hájková Admin

Michaela Šislerová:
aha, no vidis to Mementerra me nejak minula, to ja vubec neznam, ale kdyz na to koukam, tak mas pravdu, je to hodne podobne. ;)
teda jsi šikulka vlastnorucni knizka a basnicky, wow :) sikulka :)

REPLY

Děkuji za tip na dárek, je to moc hezký nápad :)
Elle about everything

REPLY

Elle About Everything:
není za co :) ano, také se mi to moc a moc líbí .))))

REPLY

To je hezký dárek. Od nás z rodiny každoročně někdo takový podobný dárek dostane :) Líbí se mi, že je to vlastně opravdu osobní.

TheWayByA

REPLY

Anna Venkrbcová:
ano Aničko, je to hodne osobni, opravdu si ten obsah delas podle sebe :)) to se mi na tom take libi dost.:) ja uz jsem driv delala i ruzne fotograficke dárky, jako sesit s fotkou, nebo podlozku pod mys, atd :) ale tohle se mi libi moc. ted me napadlo tam do toho vlepit i nejakou fotku. promyslim to

REPLY

Michaela:
Ano mám stejný názor, díky za reakci :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates