čtvrtek 24. ledna 2019

Kniha mé nejmilejší mamince

Sami jste tvůrci obsahuMilju.cz se snaží spojovat blízké osoby a nabízí možnost, jak vyjádřit lásku, přátelství, poděkování, jakýkoliv vřelý cit druhé osobě. Projekt, který nabízí knihy a přáníčka, kde vy sami tvoříte obsah a dárek pro někoho jiného. 


Oslovila jsem autorku Žanetu, protože mě zajímalo, co vše se skrývá za tvorbou, co pro ní znamená láska a mnohem víc. Položila jsem jí sedm otázek, a dostalo se nám sedm zajímavých odpovědí, které najdete v celém článku. :)

Také se můžete podívat na můj předchozí článek, kde jsem psala o jedné z jejích krásných Kniha mé nejmilejší mamince. Mohla jsem si jí sama od začátku do konce vyplnit a vytvořit tak něco krásného na Vánoce. To se stalo, a moje mamka u stromku plakala dojetím. Vložila jsem tam i naše společné fotky a stalo se to osobním dárkem jen pro ní.

A nyní už k rozhovoru:
1. Kdy projekt vznikl a z čeho vzešel nápad (název)?
V létě to budou dva roky, co nápad vznikl. Chyběly mi na českém trhu vkusné dárky, a když jsem viděla nějaké produkty např. pro maminky, z lásky apod., tak to byly knížky plné citátů, ale chyběl v nich prostor pro vyjádření vlastních citů. Proto vzniklo Milju. Název je od slova milovat, protože láska je to, co všechny produkty spojuje J

2. Tvoříte si sama ilustrace na knížky a přáníčka?
Ne to netvořím. Grafiku i ilustrace dělá Lucka Bindíková, první knihu ilustrovala Aneta. Já sama vůbec kreslit neumím J

3. Myslíte si, že Češi umí vyjadřovat lásku slovně, nebo písmem? Dojal vás nějaký příběh nebo zážitek od zákazníka?
Samozřejmě je to individuální, ale myslím si, že u Čechů spíše převažuje právě slovní vyjádření. Nejsme tak moc zvyklí dávat si navzájem najevo, co k sobě cítíme.
Příběh, který mě dojal? Je jich hodně, ale v paměti mi zůstane příběh ženy, která  posílala knihu Proč tě miluju svému partnerovi do vězení. Dojalo mě to, protože zrovna pro někoho, kdo svou lásku nemůže vidět každý den a navíc je v ne zrovna jednoduché situaci, musí být velmi důležité slyšet, že nás má někdo rád.

Dárek pro mamku kdykoliv po celý rok 

4. Je vám některý z produktů nejbližší? Případně proč?
Osobně mám nejblíže ke knize Nejlepšímu tátovi. Je to právě proto, že zrovna tátovi je pro mě nejtěžší vyjádřit mu verbálně, jak moc je pro mě důležitý. To, že jsem mu mohla vše napsat a sdělit, pro mě byl silný zážitek a i vyplňování knihy pro něj mě dojalo k slzám.


5. Obdarovala jste sama své blízké vaší knížkou či přáníčkem? Jaké byly vaše zkušenosti při vyplňování z pohledu autorky i tvůrkyně obsahu knihy / přáníčka?
Ano, určitě J Darovala jsem všechny produkty, které prodávám. Je to pro mě i způsob, jak je vylepšovat. Už jsem udělala asi tři revize. Nejen sama na sobě testuji, jak knihy fungují a pak je vylepšuji. Dokonce jsem dostala i vyplněnou Proč tě miluji od manžela, a v té chvíli jsem si uvědomila, že to je opravdu nádherný dárek.

6. Co pro vás znamená láska? Věříte na lásku na první pohled?
Láska pro mě znamená být tu pro sebe. V dobrém i ve zlém. V lásku na první pohled věřím, protože jsem ji sama zažila J

7. Plánujete i další produkty, nebo jiné podobné projekty?
Ano, plánuji. Do konce roku bych chtěla vydat knihu pro kamarádky, mám vymyšlenou takovou speciální knížku pro dítě a také chystám specialitu, kterou nechci zatím prozradit J Jen řeknu, že to je něco, co jsem sama vyzkoušela, jde to ještě víc do hloubky a funguje to i jako zlepšovák vztahů.
www.milju.cz 


Tímto děkuji Žanetě za přínosný rozhovor, který mě opravdu inspirovalMám moc ráda produkty, které nejsou ještě zcela dotvořené, ale i my sami se zapojíme a vymýšlíme vlastní obsah, jako je tomu tady. Díky za tenhle projekt :) 
Znáte tenhle, nebo jiný podobný projekt, kde jste spolutvůrci? 

Veronika. 


12 komentářů

To je krásný nápad a moc hezky zrealizovaný! Maminky jsou andělé a já jsem šťastná, že už jednomu klukovi jsem taky mámou<3.

Tvému blogu dávám odběr a budu se sem ráda vracet, stejně tak ráda tě přivítám i u sebe na blogu.

ByGabra

Měj se krásně!

REPLY

Vintage with Love:
děkuji moc. takový komentář mě moc těší :))))

REPLY

A já si říkala, že název bude nejspíše ze slova "milovat" :) Nápad je moc hezký. Tahle série tvých rozhovorů se mi líbí.

TheWayByA

REPLY
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Anna Venkrbcová:
Dekuju Aničko jsem ráda že se líbí. Dělám to i pro vás čtenáře. :) a baví mě to. Moc.

REPLY

Super otázky :) Mám ráda takovéhle české originální firmy a nápady :) Ráda podpořím.

REPLY

Viděla jsem tuto značku poprvé zde u tebe u minulého článku :) Miluju osobní dárky! Určitě na jejich web mrknu, že bych našim udělala jen tak radost O:) Mamce už jsem něco podobného tvořila - scrapbook od počátků až do dnešní doby :)

WantBeFitM

REPLY

Adela:
To ráda čtu. :)) já mám taky ráda inspirativní firmy a projekty. Je to skvělý že se takové najdou.

REPLY

Michaela Šislerová:
Bezva. :) osobní dárky jsou nejvíc ještě doplněné o fotky a vlastní slova a zážitky :)

REPLY

Krásny nápad a tvoj rozhovor je super. Rada som sa dozvedela nové informácie.

Suesanqa

REPLY

Zuzka:
Diky moc za pochvalu. Jsem ráda že se líbí. :))

REPLY

Jéé to se mi moc líbilo. Autorka projektu působí hrozně mile❤. Musím se na to pořádně podívat a darovat.

Verča ze Ztracena v Praze

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates