pondělí 29. dubna 2019
Před pár týdny jsem navštívila španělské (nebo spíše katalánské) město Barcelona, a proto bych se ráda podělila o nejdůležitější postřehy, které by se vám mohli před cestou hodit, dokud je mám v živé paměti + doplněno o fotky z rodinného albíčka.Užitečné tipy z cesty Barcelonou:  

 • ve Španělsku mají euro, měli jsme nějaké kapesné, ale spíše jsme platili kartou, jde to skoro všude a bez problému :) 
 • na MHD je výhodná karta T10 - na 10 jízd (pozor! karta neplatí na metro cestou z letiště), další se dá kdykoliv dokoupit v automatech, je to nejlevnější varianta, protože tím vám vyjde jedna jízda cenově na euro + na jednu kartu mohou jet naráz i dva lidi (počítá se to jako dvě jízdy)
 • z letiště jedete metrem, nebo vlakem (možnost i taxíkem) - metro je dražší, cesta do centra trvá asi 20 minut (1 jízda metrem cca 4 euro, 1 jízda vlakem 1 euro) 
 • metro i vlak jezdí hodně pod zemí (ale i nad zemí) - všude jsou turnikety, kterými projdete po vložení karty na MHD, a musíte jimi projít i při výstupu ven 
 • je lepší si udělat rezervace předem na všechna místa a památky, které plánujete navštívit - rozhodně se vyplatí si předem online zajistit vstup do Sagrada Família, Casa Batlló (nebo Casa Milla) a Park Güel, kam je to často dopředu vyprodané) 
 • Lístek do chrámu Sagrada Família seženete i levněji - mají slevy pro studenty, seniory, děti pod 16 let, ale POZOR! i pro lidi do 30 let, a také je levnější, když jdete na prohlídku ve všední den po 17:00 hodině :) 
 • Barcelona je rozlehlá, zvládnete hodně chodit, ale některá místa jsou vzdálenější, proto se nevyhnete občas použít i MHD
 • angličtinu tolik nepoužijete, jak bych doufala - i na turistických místech a v restauracích jsme měli problém se dorozumět - většinou mluví španělsky nebo katalánsky (jídelní lístky ale mají často s anglickými nápisy, takže jsme si vždy nějak zázračně objednali :D)
 • město je známé tím, že se tu hodně krade i na ulici za bílého dne - i místní chodili v metru často s batohy vepředu na prsou - dávejte si na vše proto bedlivý pozor
 • kola si na ulici nepůjčíte, jsou tu stojany s červenými koly, ale jen pro místní lidi, turisti musí navštívit půjčovnu (velká škoda)
 • navštivte i méně známá místa - k tomu vám pomůže třeba tenhle web - https://www.atlasobscura.com

Tady před mnoha lety zpíval Freddie píseň Barcelona, kterou uslyšíte v noci znít u zpívající fontány, na fotce Národní muzeum

Jak nás to vyšlo cenově?

 • letenky - 4 000 Kč dohromady 
 • ubytování - 2 600 Kč za tři noci (airbnb - bydleli jsme na metru Monumental) 
 • vstup do Sagrada familia - 60 euro dohromady (asi 1600 kč) - my to měli za 30 euro 
 • vstup do Casa Batlo - 47 euro (asi 1200 kč)
 • vstup do park Güell - 40 euro dohromady (asi 500 kč) 
 • ostatní výdaje (potraviny, další vstupy, dárky atd) - cca 6 000 Kč.


Sagrada je zvenku prazvláštní, mnohdy nepochopenou, stavbou, ale když vejdete dovnitř, otevře se vám magický prostor co dodat, neskutečná stavba 
cestou dolů z věže v chrámu 

Tibidado stojí za to. Zvládli jsme to i při zhoršeném počasí a nelituju :) šla bych hned znovu 

HIKING na vrchol Tibidado 

Tibidado je hora nad Barcelonou, kde najdete kostel s Ježíšem (á la Rio de Janeiro), a také se zábavním parkem, kam stojí za to vystoupat a užít si ten výhled :) 
Nahoru se dostanete celkem snadno, ale je dobré si to předem promyslet. Ideální je jet metrem na stanici Av. Tibidado, a pak přestoupit na bus (č. 196 na druhé ulici), který vás doveze k zastávce Pl. del Doctor Andreu - Funicular del Tibidabo. Odtud se můžete svézt zubačkou (podobná je na Petřín), nebo jít pěšky cca 2 km. My jsme zvolili druhou možnost. 


V dubnu se pomalu rozjíždí sezóna a do parku se dostanete bez placení. Atrakce už fungují, ale my jsme měli smůlu na počasí, a tak se nám nechtělo na ruském kole ani jiné atrakci mrznout. Ale bylo skvělé si to projít a to místo vidět :) v létě to tam ale musí být naprosto plné lidí .... 

z fotky je vidět, jaké počasí jsme při výstupu na horu měli :/ 


Ten Gaudí byl opravdu umělec :) nádherné prvky v parku Güell
Vítr a můj malý strach z výšek,  na levé věži v Sagradě Família :) 


Byli jste už v Barceloně nebo vás tohle místo láká? 
Máte jiné oblíbené místo ve Španělsku? 
Je pro vás někde na světě místo, kam by se měl každý podívat? Veronika. 

10 komentářů

Barcelóna je jedno z tých miest, ktoré chcem určite navštíviť :-)

Suesanqa

REPLY

Suesanqa:
diky za koment :) rozhodne Barcelonu doporucuju :) je tam hrozne videt kulturni rozdily :) a jejich pomale a klidne zivotni tempo, ale to se mi na tom libilo, :) super misto

REPLY

V Barceloně jsem byla jako maličká a téměř nic si z ní nepamatuji, což mě trochu mrzí. Musí to být krásné město. Ráda bych ji v příštích letech navštívila znovu, ačkoli ty všudypřítomné davy turistů mě dost děsí. Díky za článek, samé užitečné a praktické postřehy. Snad jste si návštěvu užili.

REPLY

Očividně tam bylo krásně :) Mě by zajímalo - vyplatí se ty ceny vstupného na ty památky?? Přece jen mi to přijde jako dost pálky. V Barceloně jsem nebyla, ale kamarádka předloni jo a ráno ji tam chudáka na pláži okradli, takže si člověk musí opravdu na sebe a své věci dávat dost pozor. Já toho zatím moc nenacestovala, tak těžko říct, kam by se měl každý podívat :)

WantBeFitM

REPLY

Do Barcelony už se nějakou dobu chystáme. Je tam nádherně a tvoje fotky mě nadchly ještě víc :-)

REPLY

Boudicca:
urcite tam nekdy znovu zajed :) stoji to za to. je jasny, ze od posledni navstevy si toho moc nepamatujes :D :) mam to tak se spoustou mist :) davy turistu jsou vsude :D a myslim si, ze nekde je to daleko daleko horsi

REPLY

WantbefitM:
Míšo vyplati se to :) pokud se chces opravdu podivat dovnitr tak jo, minimalne Sagrada stoji za to :) Cassa Batllo a dalsi budovy oželiš :) ale chram rozhodne, a park nas vysel vstup za 250 na jednoho, coz si myslim ze za to stalo rozhodne :)

REPLY

Roni:
rozhodne tam zajeďte :) ja doporucuju :)

REPLY

Super článek a krásné fotky. Lze platit i naší normální kartou, nebo se kupuje nějaká speciální španělská?
Ty schody. Vypadá to jako šnek. Trošku mám husí kůži z toho :D (a to jsem na brigádě na věži :D)

REPLY

Leník:
lze platit naší kartou bez problémů :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates