pondělí 13. května 2019


Už je to téměř rok, co jsem navštívila tohle naprosto úžasné místo, ale nerada bych vás o to ochudila. Protože to stojí za to. Jak už je z mých slov asi jasné, líbilo se mi tam, a moc. 

Jestli některé město zůstane navždy v mém ❤  je to Copenhagen. 

p.s. na fotce barevný přístav Nyhavn 


UŽITEČNÉ TIPY Z CESTY:
 • centrum je malé, a snadno ho zvládnete prochodit pěšky i za víkend.
 • MHD jsme jeli pouze jednou - a to z letiště do centra, jinak nebylo potřeba, nazpět jsme na letiště došli pěšky, z nedaleké pláže :) doporučuju, skvělá procházka (nejen) kolem velkého Akvária :)
 • POZOR ! V Dánsku nemají eura, ale dánské koruny, všechno jsme si tam přepočítávali a násobili x3, abychom se dostali na naše koruny 
 • je tu celkem draho, pro nás Čechy rozhodně, Dánové mají naprosto odlišně nesrovnatelné platy. Do restaurace jsme si proto ani netroufli :D (báli jsme se), ale všude jsou food trucky s kvalitním jídlem, kterého se nemusíte bát, takže jsme si pochutnali i celkem za rozumné ceny. :) 
 • Jestliže jste masoví - mám pro vás tip na skvělé místní burgery - místo Gasoline grill - ano, skutečně jde o benzinku, kde ale dělají naprosto božské burgery :)
 • půjčte si kolo a projeďte se po městě nebo po pobřeží, je to skvělé - kolo snadno zapůjčíte ze stojanu, který je skoro na každém rohu (jsou to bílá elektrokola, která mají i vlastní GPS, snadno tam navolíte, kam chcete jet) 
 • skoro každý místní zde jezdí na kole, nejsou tu žádné zácpy, kolony, ani narvané MHD
 • Pokud plánujete vidět sochu Malé mořské víly, jděte tak, abyste se vyhnuli davům (i když jsou tam asi pořád) - my tam dojeli ráno asi kolem deváté, a už bez šance :
 • Jestli vás láká navštívit místo Christiania (oddělené městečko v Kodani) - nefoťte - je to tam zakázané ! A dají vám to najevo pokřikem, pokud byste zmáčkli spoušť. 
 • V případě, že chodíte rádi do muzea - rozhodně si nenechte ujít Dánské muzeum designu, které je prostě skvělé. A do 26 let je vstup zdarma. My to ještě stihli :D :) 
 • Moje nejvíc oblíbené místo? Zajděte do Národní knihovny, v přízemí je krásná kavárna, kupte kafe a jděte si sednou do pohodlných křesílek ven, s výhledem na nejzajímavější otáčivý most :) (zaručený relax) 
 • Zajděte i na místní pláž - snadno tam dojedete i na kole (suprová projížďka) :) je to tam prostě skvělé - a dohlédnete odtamtud až k mostu, který spojuje Dánsko se Švédskem. My tam byli v květnu a místní se koupali, a já se tam dokonce náramně spálila. 
 • z pláže jsme poslední den krásně došli na letiště :) ušetřili za cestu, a ještě toho hodně viděli (ne, není to daleko, je to super procházka). 
Rosenborg, místo, kde se uchovávají korunovační klenoty, v Kodani je monarchie v čele s královnou 

přístav je nutná zastávka na pokochání se :) 
Stojan s elektrokoly je na každém rohu, rozhodně doporučuju se projet :) 

Jak vidíte, Dánové milují kola, která jsou všude zaparkovaná :)

  Jak nás to vyšlo cenově?

 • letenky - 6200 Kč zpáteční pro dva
 • ubytování - asi 6000 DKK na noc (něco přes 2 000 Kč za noc)
 • Půjčení elektrokola - 15 DKK (50 Kč) na půl hodiny 
 • jídlo, suvenýry a podobně - cca 4 000 Kč 
Krásné barevné domečky, kam se podíváte, miluju tu hru barev. 

Tohle město bylo naprosto kouzelný a ihned jsem si ho zamilovala. Líbí se mi, jak místní žijou. V jaké pohodě tam všechno funguje. Ulice nejsou přeplněné auty (pouze koly :D), což je naprosto vyhovující a především ekologické. Ten městský život a pohoda je taková, jakou bych si ji představovala i tady :/. Jestli bych se někdy měla stěhovat do zahraničí, tak sem. 
P.s. je neskutečné jak i po roce jsem dokázala sepsat z hlavy tolik tipů. Je vidět, že Kodaň toho ve mně hodně zanechala. :) 
Malá mořská víla, je to povinná zastávka, ale snad nebudtte zklamaní její velikostí a turistickým návalem, vpravo je otočný most, o kterém jsem psala o něco výše :) 
Food trucky a výborná káva :) to je nezapomenutelné 

láska kam se podíváte :) 

Minule jsem psala i o své cestě do Barcelony. Pokud vás to zajímavá, mrkněte na to. 


Už jste byli v Kodani nebo to snad plánujete ? :)
Už jste také našli své oblíbené místo na zemi jako já? 

Veronika.

8 komentářů

Presne do tohto mesta išli viacerí moji spolužiaci zo strednej študovať a veľmi si to tam chvália :) Podľa fotiek vyzerá nádherne, aj tie tipy sú skvelý nápad, veľmi užitočné :)
What A Fancy World

REPLY

Super tipy! :) Chci se tam také někdy podívat, snad než vyjedu, tak si vzpomenu na tvůj článek :).

REPLY

Gasoline grill už mi doporučovalo tolik lidí, že jej snad ani já nebudu moc vynechat. :D

Mě by na Kodani zajímala nejvíce Christiania, ale chápu, že její obyvatelé nemají z turistů velkou radost. Díky za tip na Národní knihovnu a kola. Tak třeba jednou...

REPLY

whatafancyworld:
to jsem ráda, ze jsem nejina, kdo to tam chválí :D :) hned bych se tam znovu vrátila :)

REPLY

Ennie:
jsem ráda, ze se tipy libi :) snad se budou i hodit

REPLY

Boudicca:
jojo Gasoline je legendarni :D :) Christiania to je mazec "mestecko" :D :) ale asi to stoji za to se tam jit podivat. nikde jinde to snad ani neexistuje

REPLY

V Kodani jsem byla s kamarádkou v březnu 2017 :) Protože jsme jely takhle brzy z roku, tak u Malé mořské víly nebyl skoro nikdo. Aby bylo tam dost chladno a vůbec jsem nečekala, že tam bude až takhle draho :D Nevím, na jak dlouho jste tam jeli, ale my tam byly 2 dny (ráno jsme přijely a druhý večer před půlnocí odjížděly) a nás teda doprava+ubytko+kapesné vyšlo na 3500kč každou :D ale je pravda, že pár korun navíc by se neztratilo, jak tam bylo draho :D

WantBeFitM

REPLY

WantbefitM:
ano, Kodan je draha a vubec severske zeme, to se s nami nedá srovnavat. to jsou jine platy a od toho se to vsecko odviji, pro nas cechy proste je to znat. je to jen spis na vikendovy vylet

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates