pondělí 8. července 2019

Tentokrát jsem se vydala na výlet s kamarádkou a moc daleko jsme nejely, jen k sousedům omrknout krásy Slovenska. Přijely jsme nadšené a plné skvělých dojmů ❤ Postřehy z cesty 


  • vezměte pár eur (pro jistotu), ale jinak se dá všude platit kartou, nikde jsme neměli žádné problémy :) 
  • vyražte vlakem, který vás zaveze na hlavní nádraží do centra, kousek k prezidentskému paláci, nebo jeďte autem po své ose:)  
  • nebojte se jet autem po své ose :) my jsme to tak udělali a bylo to skvělé,protože jsme se pak dostali i na vzdálenější místa, i za Bratislavu. S navigací všude krásně a plynule projedete i v centru. 
  • Ideální parkování se nachází v obchodních centrech Europark nebo Eurovia, které jsou na ideálních místech, v týdnu jsou první tři hodiny zdarma, o víkendech je to nonstop zdarma :) 
  • Pokud chcete zažít pořádnou vyhlídku, vydejte se na vyhlídku UFO nebo na rozhlednu a vysílač Kamzík. Obě nabízí nádherný výhled, který stojí za to. Na Kamzíku vás čeká restaurace, která se během vašeho jídla otáčí kolem dokola. Za 45 minut se najíte a ještě uvidíte Bratislavu i okolí ze všech stran. :) Na UFU na vás čeká vyhlídka (viz první foto), ale také bar a restaurace. Pokud jste dobrodruzi, můžete zde zažít i pořádný adrenalin v podobě skywalku (já bych do toho nešla :D). 
  • Navštivte Bratislavský hrad a jeho přilehlé zahrady, které mají své kouzlo. Když projdete zídkou za zahrady, a dostanete se k travnaté ploše, najdete tam křesílka, kde se skvěle relaxuje a ještě s nádherným podhradním výhledem :) 
  • Galerie moderního umění Danubiana nás naprosto uchvátila. Nachází se pár minut autem od Bratislavy a nabízí neskutečnou podívanou. :) Je to nádherně prosvětlený prostor, téměř  celý ze skla, s výhledem na Dunaj, kde nakouknete na slovenské umění a na závěr si vychutnáte kávu s dortíkem :) 
  • Pokud chcete tipy na osvědčené kavárny a restaurace, nenechte si ujít tahle místa - Urban place (skvělá pizza nebo avokádový toust a espresso tonic), Pan lacinka (vynikající palačinky sladké i slané)
Slavín je nádherné vzpomínkové místo na kopci, kam stojí za to vyjít. Zvládnete to pěšky během pár minut a zažijete nádherný výhled na Bratislavu zas z jiné strany :) 
Modrý kostel sv. Alžběty byl v centru velkým překvapením, které jsme si nemohly nechat ujít. Nádherně zbarvená fasáda, která upoutá na první pohled. Modrý je i uvnitř a je to skutečná podívaná. 

Galerie moderního umění Danubiana se nachází za Bratislavou, ale stojí za to se tam vydat :) Bylo to pro nás nejhezčí překvapení, nádherné místo na ostrůvku na Dunaji. 
Dezert Čokoládová věž, který jsme si objednali na vyhlídce Kamzík v restauraci versus pistáciová pizza z restaurace Urban place. :) 

Espresso tonic je tohle léto nutností :) a tahle socha je v Bratislavě nutnou zastávkou :) 


Přečtěte si také o mých dalších Eurotripech, třeba letos v dubnu jsem navštívila Barcelonu  a Budapešť nebo vloni v květnu Kodaň. :) 

A co plánuju dál? Už se nemůžeme s přítelem dočkat na září, protože nás čeká ostrov Mallorca. Opět Španělsko, ale tentokrát v hlavní roli pláže a drinky. :) Už jste navštívili sousední hlavní město? 
Kam se letos chystáte? 


Veronika ❥ 

6 komentářů

To vypadá, na opravdu super výlet. Galerie nebo UFo a Kamzík pro nás s mužem asi nebudou, ale zbytek vypadá dobře. :) Já bych se na slovensko chtěla podívat hlavně do Bojnice, je tam toho spousta "na jednom místě", takže bych toho ráda využila.

REPLY

Mariana Ari Drobná:
děkuji za komentař :) ano, verim ze kazdy si v Bratislave najde to svoje :)))) Bojnice to vubec ani neznam :D :) tak pristi rok to zkusim :)

REPLY

Častokrát jsem Bratislavou projížděla, i zbytek Slovenska mám už prochozený, ale hlavní město mi stále trochu uniká. Díky za tipy na památky. Danubiana by se mi určitě líbila. Moc hezké fotky z výletu máte! :)

REPLY

Do Bratislavy už se chci dlouho podívat, vždyť je to takový kousek! Tak snad někdy :) Díky za tip na Kamzíka, líbí se mi představa otáčející se restaurace.

TheWayByA

REPLY

Koukám, že ty pořád někde trajdáš :D :D Super články. Hrozně se mi tyhle cestovatelský od tebe líbí. Čokoládová věž i pistáciová pizza vypadají fakt luxusně!

WantBeFitM

REPLY

Budem slušná Slovenka a len jemne podotknem, že sú tu aj krajšie mestá ako Bratislava - len osobný názor, Blava je fajn :D Každopádne krásne fotky :)

REPLY

Děkuji za to, že tu jste :-)

Veronika Hájková . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates